| gelosul a întrebat:

Buna ziua!

Am si eu o intrebare simpla, poate e cineva care stie sa ma lamureasca si pe mine!

Se incheie semestrul si eu nu am fost deloc la orele de sport asa ca proful a hotarat sa ma lase cu situatia neincheiata! Tin sa precizez ca sunt cls a11a, nu am probleme la scoala in general, adica cu profii totul e ok, nu ma stiu ca fiind un golan. Absente multe nu am doar la sport unde nu am fost tot semestrul insa nu a pus la toate orele! Cauza e ca e pus aiurea in orar adica a 4a ora si eu nu suport sa stau transpirat si pe frig inca 2 ore la scoala...in fine.

Intrebarea mea e:daca nu imi incheie situatia ce se va intampla? la consiliu ce se va decide? ca doar nu o sa ma exmatriculeze:-ss

VA multumesc tuturor amabili sa imi raspundahappy!

3 răspunsuri:
| cretz a răspuns:

Regulamentul spune ca, un elev, daca in parcursul unui an scolar, un elev lipseste peste 30% din numarul total de ore la o materie, profesorul are dreptul sa-l lase pe acesta cu media neincheiatahappy de exmatriculat nu are de ce sa te exmatriculeze, doar ca semestrul viitor ai nevoie de medie mare, pentru a nu ramane pe varahappy

| daii a răspuns:

Nu te exmatriculeaza.Ramai repetent.
Nu ai cum sa ai medie mare pe semestrul 2, daca pe primul nu ai medie. E logic. Te-a mancat, acum suportasad Imi pare rau pentru tine, mai ales daca esti copil constiincios, dar acum asta e. Poate poti face ceva sa iti dea 2 note acum.repede.desi nu prea credstraight face.

by daiiwinking

| gelosul explică:

Off m-am alarmat degeabaoh go on! Daii nu am cum sa raman repetetent lollaughing. Nu e grav ca am lipsit pentru ca e SPORTUL...nu e o materie asa importanta iar medie pot avea 10 fara probleme la sport...am spus ca nu am probleme si sunt apt 100% pentru sport, de altfel joc foarte mult fotbal!

In cele din urma am vorbit cu proful de sport si imi pune 2 note sa imi incheie media ca stie ca oricum luam note mari in probe... iar eu i-am promis ca in al doilea sem vin sa dau probele de pe primul sem ca sa confirm notele sa nu zica ca mi le-a pus pe degeaba!