| Andreeaelenavlad23 a întrebat:

Bună ziua! Aș avea o întrebare, după un contact sexual, fiind a treia dată când o fac, e normal sa iti vina menstruatia cu 10 zile mai devreme? Poate e vreo dereglare hormonala? Mulțumesc.

2 răspunsuri:
| LisaJulie a răspuns:

Acum depinde și de alimentația ta și stilul tău de viață! Dar te-ai protejat în timpul actului sexual?

| Violleta2022 a răspuns:

Menstruatia nu-si modifica periodicitatea dupa inceperea activitatii sexuale!
Menstruatia ta este de tip neregulat, de aceea vine cand vrea ea, ba mai devreme, ba mai tarziu, de aceea este extemd e important sa folosesti prezervativul la sex, fiindca la fetele si femiele cu cilul de tip NEREGULAT ca al tau, nu se poate calcula ovulatia, perioada fertila si nu se poate tine nici o aplicatie de pe fata pamantului, fiindca hormonii tai interni sunt cei care decid cand iti ine ciclul si cand se produce ovulatia.