| A_Oana_ a întrebat:

Buna ziua,

Baietelul meu este in clasa a 5 a si as dori sa l transfer din clasa in care este in alta clasa. Motivul este faptul ca, nu se mai simte integrat in aceasta clasa, se simte marginalizat, a fost umilit, scuipat, agasat..in clasa 1 a, a trecut printr o situatie foarte urata din cauza careia a urmat terapii la medicul psiholog. In luna august anul curent, am facut o solicitare privind transferul in alta clasa din cadrul aceleeasi scoli, inca nu am primit niciun raspuns.Ce pot sa fac in cazul in care primesc un refuz (eu sper sa nu primesc refuz) Multumesc frumos.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vorbiti cu directorul scolii, inainte sa trageti concluzii pripite.

| sierra1 a răspuns:

Să așteptăm răspunsul și apoi rămăne de văzut ce e de făcut