| Stangab99 a întrebat:

Bună ziua, dacă am febră foarte mare și îmi curge nasul foarte rău, tușesc și îmi este foarte rău nu mă pot ridica din pat ce pot sa fac

3 răspunsuri:
| ValentinaXXI a răspuns:

Te odihnești si te asigur ca rămâi hidratat iar maine daca nu te simti mai bine te duci la doctor. Nu poti primi sfaturi medicale aici sau sa ma asculti daca iti zic sa iei paracetamol.

| annonimaaaa555 a răspuns:

Eu când sunt asa, atunci iau aspirină și paracetamol, beau ceai de menta, dorm, mai iau parasinus penra de 2 ori pe zi(te ajuta și sa ți se desfunde nasul). Stai in caldura.Penrru tuse mereu am luat robitusin sau ceva de la farmacia naturistă sau doar cate o lingura de miere de minim 3 ori pe zi. Dacă ești asa și după 3 zile atunci du-te la medicul de familie și cel mai probabil o să-ți dea antibiotice

| dullcat a răspuns:

Buna.Daca febra dureaza mai mult de 3-4 zile e motiv urgent sa mergi la medic.