| AlbeanuMariana a întrebat:

Buna ziua daca fac industrie alimentație pot sa fiu framantator

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista aceasta profesie de "framantator".
A framanta un aluat este parte dintr-un proces complex de pregatire a mancarurilor si sunt zeci de pasi pana sa ajungi sa gatesti mancare ori sa framanti paine, branzeturi samd.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Exista roboti pentru operatiunea asta.

Vezi aici ce activitati exista la fiecare cod CAEN legat de industria alimentara
https://caen.ro/cauta/alimentara

| dullcat a răspuns:

Buna.Poti lucra asa sa te exploateze patronii nesimtiti si fara sa ai un anumit profil.Eu te sfatuiesc totusi sa tintesti la ceva mai sus de atat, fiindca e groaznic in brutarii, e caldura mare, se urla constant la tine, ti se dau sarcini care implica munca fizica pe langa cele din fisa postului, iar salariul e de toata jena.Cunosc pe cineva care a avut un astfel de loc de munca.Succes.