| MyloveisJamaica a întrebat:

Eram in seara asta pe la 8:20 pe strada cu bicicleta cu un prieten si aveam lumini dar nu si vesta! Si auzim in spate biciclisti trageti pe dreapta, si cand ma uit in spate Mcv de politie! Ne au pus intrebari cati ani avem, cum ne numim, eu am zis ca am 17 dar defapt am 18, si prietenul meu a spus ca are 22. Avem doar avertisment! Prietenului meu i-a dat procesul verbal intocmit si mie nu mi l-a dat! Oare de ce? Poate sa vina acasa avertismentul? Sunt foarte speriat pentru ca nu am avut pana acum probleme cu politia. Cine ma poate lamuri mai bine are funda!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce sa mai vina acasa daca e doar avertisment?

| T0T a răspuns:

Dacă e avertisment nu ar trebui să vină acasă. Se pare că poliția se mai ia și ea de cine poate că să își facă treaba cu adevărat nu e posibil.

| AlexDFY a răspuns:

Daca nu ti a cerut buletinul nu are ce sa vina acasa, ati avut mult noroc, cel putin tu

| Teo29 a răspuns:

Nu ti-a dat nimic pentru ca probabil a crezut ca esti minor. Stai relaxat, nu exista probleme. Pe viitor, fii totusi sincer