| Alexutza6755 a întrebat:

Buna ziua!
Puteti sa-mi raspundeti la acest chestionar de intrebari? Dar mai intai sa va spun povestea. Vreau sa-mi fac o formatie.
a)Cati membri trebuie sa fie?
b)Cate instrumente trebuie sa fie?
c)Imi puteti da niste site-uri care ne pot ajuta sa compunem cantece.
Merci!

6 răspunsuri:
| BlackTiger a răspuns:

Pai ar trebui sa fie cam 5-6 persoane intr-o formatie,una care sa cante cu vocea,o persoana la chitara bass,o persoana la tobe, una la chitara obisnuita si o persoana la pian, si eventual o persoana la vioara daca vrei.Si...site-uri care de ajuta sa compui cantece nu am gasit dar iti urez bafta cu trupa.

| SeBy_9318 a răspuns:

Va compun eu mocarolling on the floor vrei solo? si instrumente nu stiu exact vreo 4-5

| Zippy a răspuns:

Ehe copila daca asa vrei tu sa iti formezi o formatie.nu iti va iesi GARANTAT! Nici macar nu sti ce instrumente vrei, dar vrei sa iti faci formatie.ce vise frumoase.BTW:Cantecelele nu se compun de pe site-uri.

| a1doru a răspuns:

Pai depinde ce muzica vreti sa cantati,ca pentru un taraf de lautari iti trebuie cat pentru o echipa de fotbal.rolling on the floor. lasand gluma,ai nevoie de; chitara solo,chitara bas,chitara armonie,tobe, orga, solist vocal.c.nu cred ca exista asemenea situri.ori esti capabil,ori nu esti, sa compui. daca nu esti, cauti si tu un compozitor si un textier...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aaa.nu vrei sa iti dam trupa gata facuta?laughing)))))
Hai fa-ti tu formatica singurica si dupa sa nu ne arati ce ti-a iesit, ok?

| Ralla_7778 a răspuns:

Daca ai prieteni care stiu sa cante fie din voce fie din instrumente ai deja o formatie