| Alysilvia a întrebat:

Bună ziua, Soțul meu are din prima căsătorie un băiat de 15 ani.acest copil are o problema dim punctul meu de vedere dar soțul nu vrea sa înțeleagă.Mai exact se comporta fix ca un copil de 7 ani. Vrea în brate se alinta. dacă mergem undeva și soțul sta pe un scaun imediat se așează în brate la el și se gudura ca o pisicuțe și multe astfel de exemple care denota o foarte mare imaturitate pentru un băiat de vârstă lui.Se urca în brate la bunica lui deși e vizibil ca e mai înalt ca ea și nu îl poate tine dar el nu înțelege asta.se alinta la vb la tot nu mai știu cum sa îl fac pe soț sa îl ducă la un psiholog. Spuneti-mi va rog e normal și cer eu prea mult de la el sau am dreptate și nu se maturizează acest copil deloc

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Ca mama adoptiva poti sa-l duci la medic pentru o evaluare psihiatrica.