| sadd123 a întrebat:

Bună ziua, stiu ca voi părea ciudat, dar am nevoie urgenta de ajutor.Am 17 ani și sufăr de paranoia(destul de avansată)și sunt depresiv.Simt ca oriunde merg lumea se uită ciudat la mine și toți încep sa radă sau sa ma vorbească pe la spate, stiu ca pare o prostie dar nu imi arde de glume.Pur și simplu simt ca o iau razna pe zi ce trece, acum 1 zi eram prin mall și dintr o dată parcă se oprise timpul și vedeam cu încetinitorul, iar toți se uitau la mine, va rog am nevoie urgent de ajutor și de niște sfaturi

2 răspunsuri:
| VMarceline a răspuns:

Este doar anxietate socială, frica ca altii nu te acceptă, nu te descuraja, doar iubeste-te mai mult, indiferent de situația, tu, te ai pe tine.

| sadd123 explică (pentru VMarceline):

Mersi pentru răspuns, o sa încerc dar probabil chiar am o boală mintală, spun asta pentru ca sunt intr-un stadiu de paranoia extrem de avansat, nu e normal