| VerdelePrimeaza a întrebat:

Sunt un baiat de 24 de ani care are foarte putina experienta in a socializa cu alte persoane din jurul meu. Inca nu am reusit sa inteleg motivul pentru care nu pot crea conexiuni cu oameni. De fiecare data cand incep o conversatie noua cu o alta persoana sau cu mai multe daca este un grup parca ma lovesc de o raceala si un fel de dezgust (nu stiu cum altfel sa explic) care vine din partea lor cu toate ca nu ii jignesc, nu vorbesc urat, etc. Daca totusi reusesc sa intru intr-o conversatie cu cineva dupa cateva schimburi de replici ma blochez pur si simplu si raman fara "material". Sunt foarte confuz si nu stiu ce schimbari sa fac la mine sau daca sunt eu de vina sau nu, si din acest motiv am decis sa va cer voua sprijin ca poate veti reusi sa ma indrumati in acest sens. De relatii cu femeile nici nu poate fi vorba...
Inca un lucru, as vrea sa mai spun si anume ca imi lipseste simtul umorului... de fiecare data cand incerc sa fac o gluma, reusesc sa spun cele mai neinteresante si mai seci din lume.Nu inteleg de ce nu sunt in stare sa vin din cand in cand cu cate o gluma buna, parca natura mi-a lasat gol acel sertar din creier responsabil cu umorul....Imi place sa rad la glumele altora si chiar si la cele care se fac pe seama mea in limita bunului simt. Deci daca cineva m-ar putea ajuta sa imi spuna cum sa imi dezvolt partea de social skill si mai tarziu poate si partea de relatii cu sexul opus i-as fi foarte recunoscator.

Multumesc si va urez o zi buna!

1 răspuns:
| ihnei a răspuns:

Apeleaza la un psiholog bun