| pintzipay123415 a întrebat:

Buna ziua TPU, am o intrebare, va rog sa ma ajutati. Am avut contact sexual cu iubitul meu acum cateva seri, am facut-o fara prezervativ dar nu si-a dat deloc drumul in mine ci a facut-o pe mine, doar ca a curs de pe mine foarte putin, eu m-am sters foarte repede dupa ce a curs. Exista posibilitatea sa raman insarcinata? Eram si in cea mai mare perioada fertila.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Dupa cum spuneam, nici macar cei mai experimentati barbati care fac sex de ani de zile nu pot fi 100% siguri ca nu au scapat 1 picatura de sperma inauntru, fiindca exact atat este necesar pentru a ramane gravida.
Mai sunt si situatii cand exista o ma5turbare anterioara sau parttide consecutive de sex si exista sperma pe teava, care se scurge in agin imediat cum pensiul este introdus, atunci lichidul pre-ejaculator contine sperma si poate lasa femeia gravida imediat, daca este in perioada fertila.
Dar ma rog, este riscul vostru sa va sexuiti fara protectie.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, exista intotdeauna sansa sa ramai gravida, mai ales daca esti in perioada fertila, fiindca accidente se intampla la acest proces de scoatere rapida, intamplandu-se chiar si barbatilor experimentati, dapai unui incepator in ale sexului.

| pintzipay123415 explică (pentru Violleta2022):

Pai el a scos o si nu si a dat drumul chiar atunci a mai durat putin doar ca dupa mine a curs foarte putin in zona intima dar m-am sters repede si imi fac griji acum

| Violleta2022 a răspuns (pentru pintzipay123415):

Dupa cum spuneam, nici macar cei mai experimentati barbati care fac sex de ani de zile nu pot fi 100% siguri ca nu au scapat 1 picatura de sperma inauntru, fiindca exact atat este necesar pentru a ramane gravida.
Mai sunt si situatii cand exista o ma5turbare anterioara sau parttide consecutive de sex si exista sperma pe teava, care se scurge in agin imediat cum pensiul este introdus, atunci lichidul pre-ejaculator contine sperma si poate lasa femeia gravida imediat, daca este in perioada fertila.
Dar ma rog, este riscul vostru sa va sexuiti fara protectie.

| Miruna333 a răspuns:

Da, orice contact neprotejat are riscurile lui. O poti face protejat si fara prezervativ. Sunt atatea metoda contraceptive

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are cum, dar ai grija la ejacularile precoce.e posibil sa nu isi de-a seama nici el...