| Pandele_Cristian_1997 a întrebat:

Buna ziua TPU! Am si eu nevoie de un raspuns cat mai urgent.
Exercitiul ala de sala cand stai culcat pe spate si ridici haltera cu doua maini ( sus jos sus jos... etc ) care lucreaza in special tricepsul si pectorialii ma intereseaza daca lucreaza macar un pic si antebratul. Intrebarea astea e : Acest exercitiu LUCREAZA SI ANTEBRATUL sau NU? Cel mai bun raspuns o mare FUNDA! >:

Răspuns Câştigător
| aLeXaNdru145 a răspuns:

Impinsul de la piept lucreaza asa:
1. pieptul
2.triceps
3.deltoizi (umeri)
si "putin" antebratul. big grin

2 răspunsuri:
| ƛƝƊƦЄЄƛ a răspuns:

Cred, că da.
Dar dacă vrei să ştii ce exerciţii mai poţi face pentru antebraţ uite aici http://www.culturism.ro/antrenament/exercitii-antebrat.html