| AnaaMaria1995 a întrebat:

Buna ziua tuturor! M-ar putea ajuta cineva cu niste idei, solutii despre cum as putea scapa de cosurile de pe fata? As vrea ceva simplu, de facut acasa... nu creme, pastile si alte chestii de genul asta. ceva gen zeama de lamaie care am inteles ca le usuca thinking
Multumesc anticipat:*

2 răspunsuri:
| Morphines a răspuns:

Miere.

| catalinutza99 a răspuns:

1. Uleiul de masline –. Bicarbonatul de sodiu. Mierea este un alt ingredient care ajuta la tratarea cosurilor acasa - Cea mai simpla modalitate este sa iti faci o masca cu miere, prin masearea pielii cu acest produs. Lasa mierea sa actioneze pe fata timp de 15 – 20 de minute. Clateste-te cu apa calda. 3. Aburii – Acestia deschid porii si fac impuritatile sa iasa la suprafata. Acest tratament este recomandat in special pentru punctele negre. Fierbe intr-un vas apa in care ai pus musetel si apoi lasa-o sa se raceasca pentru cateva minute. Stai cu capul deasupra vasului, cu un prosop pe cap timp de zece minute. Dupa aceea poti indeparta prosopul si te poti clati cu apa calduta.7. Otetul de mere – In acest caz este extrem de important sa nu ai rani deschise sau cosuri suprainfectate. Amesteca o parte de otet de mere cu trei parti de apa. Sterge-te pe fata cu acesasta solutie, cu ajutorul unui buretel de bumbac.