| sissi a întrebat:

Bunaa.am facut rost de id.u baiatului pe care il plac si as vrea sa vorbesc cu el pe mess, dar nu prea stiu ce.ce am putea vorbi?tin sa spun ca e cu mine in scoala si avem cativa prieteni comuni.fundaaa

1 răspuns:
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Totul trebuie sa vina de la sine. Daca il placi, incearca sa porti o discutie particulara, unica, o discutie care sa te reprezinte. Ii poti trimite melodii care iti plac, sugestive pentru sentimentele tale. Poti vorbi chiar si despre scoala si despre prieteni. Poti vorbi despre fiinta ta si despre framantarile tale. Ii poti demonstra in cuvinte frumoase ca iti merita increderea si ca ii poti fi o foarte buna prietena. Sunt multe subiecte care se pot deschide intr-o conversatie, iar daca il placi cu adevarat, inspiratie exista. Greu este inceputul, caci pofta vine mancand. Bafta!