| andri06biu a întrebat:

Bunaa... Am o mica intrebare! Credeţi ca este posibil sa fii însărcinată chiar daca ai avut ciclu?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazuri foarte rare DA, adica in cazul asa numitelor menstruatii "false". Insa nu si in cazul in care ultima menstruatie a fost similara/identica cu menstruatiile anterioare. Doar rezultatul unui test de sarcina va indeparta sau confirma temerea ta, cu conditia ca testul sa fie efectuat doar dupa trecerea a minim 7 zile de intarziere a menstruatiei. Multa sanatate!

| Printesa10TM a răspuns:

Nu prea.

| andri06biu explică:

Am avut ciclu si in luna septembrie. dupa actul sexual. Si luna aceasta... Ar fii posibil?