| Anonima181991999kkkk a întrebat:

Bunăă, îmi place de un băiat, cum as putea să-i atrag atenția și să mă placa înapoi?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Invatand foarte bine si luand numai note de 9 si 10, asa cu siguranta ii vei atrage atentia si vavrea sa fie cu cu o fata asa desteapta.

| dullcat a răspuns:

Buna.Este posibil sa te placa inapoi daca esti genul lui si aveti lucruri in comun.Ai putea intra in vorba cu el in pauze, daca sta de obicei sta prin clasa (preferabil cand e singur, nu cu grupul de colegi).

| VoidEternal a răspuns:

Zambeste-i, stai pe langa el, asculta ce are de spus, vorbeste cu el. Chestiile basic.

| MAteiLaAjutat a răspuns:

E atat de simplu la voi, doar vorbeste cu el!

| VadimIvanov a răspuns:

Fi naturala, fi tu insuti, vb frumos cu el, zambeste-i, stai in preajma lui cat mai des...nu te da batuta daca il placi, baftă.

Răspuns utilizator avertizat
| AdrianFoanga a răspuns:

Adica te-a placut? Si de ce nu te mai place?

| DWAtri a răspuns:

În primul rând, este important să fii tu însăți și să-l lași să te cunoască pentru cine ești. Încearcă să fii amuzantă, prietenoasă și deschisă la discuții cu el, pentru a-i arăta că ești o persoană interesantă cu care merită să petreacă timp. De asemenea, poți să-i arăți că ești interesată de lucrurile pe care le face și să îl întrebi despre hobby-urile sale sau activitățile preferate. În general, arată-i că ești o persoană pozitivă și sinceră și că îl apreciezi ca individ. Dacă ajungeți la un nivel mai profund de cunoaștere, poți să-i arăți că ești interesată de o relație mai romantică. Însă, este important să fii pregătită și pentru posibilitatea că nu va fi interesat în tine în același mod, ceea ce este bine și normal.