| RoxiutzaRux a întrebat:

Bunaa!:*Revin din nou cu alta intrebare.Cati dintre voi aveti jurnale si de ce v-ati hotarat sa-l aveti? funda pentru cel mai sincer raspunswave.

Răspuns Câştigător
| denisacosmina98 a răspuns:

Eu am un jurnal şi m-am hotărât să-l am deoarece am nevoie de un prieten care să mă asculte mereu, oriunde, să nu spună nimănui ce-i spun şi să fie cel mai bun ascultător. Dar cum aşa ceva nu se prea întâlneşte în lumea asta, jurnalul etse cel mai bun "prieten".
Lui pot să-i spun totul, oriunde, oricând şi am mare încredere că nu va spunde nimănui ce-i spun (aici mă mai bazez şi pe alţi doi prieteni la fel de buni: cheiţa şi lăcăţelul).

6 răspunsuri:
| bublegum a răspuns:

Io am :X
pai mi-am facut jurnal pentru ca treceam printrun moment greu sad
si nu aveam cu cine sa vorbesc despre ce simteam.
speram ca poate se va intampla ca in filme ...va gasi cineva jurnalul il va citi si va incepe sa ma consoleze dar nu a fost asa crying
jurnalul este un prieten bun care ma intelege. si plange / rade alaturi de minetongue

| biank17 a răspuns:

Sincer am avut unul atunci cand am considerat nevoia sa ma exprim in scris si sa povestesc cuiva absolut tot:sentimente, trairi etc. poate ca trebuia sa ma descarc unei pritene dar nu stii niciodata cine este sincer.bafta!:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am si sincer acum m-am hotarat sal am pentru a nu uita niciodata chestiile frumoase insa si cele triste care mi se intampla...

| Pufuleatza_2014 a răspuns:

Eu am un jurnal. m-am hotarit sa il scriu deoarece cind scriu in el ma usurez putin acolo scriu toate intimplarile cele mai frumoase. si desigur si mai neplacute, dar cind scriu parca as poesti cuiva... )) funda?

| Geanina1895 a răspuns:

In generala o profesoara de limba engleza ne-a spus ca daca ai un jurnal si scrii ce vrei tu in el te descarci si te simti mult mai bine.
si in ziua aceea m-am dus si mi-am luat un jurnal cu lacat si intr-o zi am scris absolut tot ce ma macina si lucrurile pe care mi le aminteam mereu si din pricina carora ma consumam. si stii ce? am uitat practic de ele. adica nu ma mai consum din pricina lor si ma simt foarte bine...

| matzakitty a răspuns:

Dintr-un motiv super penibil, memoria mea nu face fata informatiilor adunate.laughing