| Adda0695234 a întrebat:

Bunăă. Vreau să cred ca nu sunt singura nebună care regretă din plin ca au trecut anii 2000-2010. Imi pare rău ca nu m-am putut bucura de ei pentru ca eram cam mică (la sfârșitul lui 99’ m-am născut).Nu imi mai prea amintesc nimic din anii ăștia și îmi pare rău ca nu am avut ocazia sa fiu adolescenta.happy Din toate astea totuși îmi amintesc un singur lucru, lumea era mai bună, mai modestă, nu era doar după aparente. Îmi vine să mor de ciudă ca nu am putut trăii la maxim anii ăștia. Doar eu? happy

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Chiar nu am nici un regret!
Am fost un copil fericit in ciuda lipsurilor din perioada comunista.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu era nimic bun in Romania anului 2000 sa îți fie dor

| mastadont a răspuns:

Erai copil și ai văzut viața cu ochi de copil. Pentru români viața a fost destul de grea în anii 90 / 2000: inflație mare, sărăcie, furat cât cuprinde, etc.

| 1onur a răspuns:

Poți trăi și astăzi, și mâine aceași viață pe care ți dorești și visezi la ea cine te oprește? Cine îți stă în cale? Nici Dumnezeu nu-ți stă în cale orice decizie, faptă ai lua, numai nu face greșeala să-l judeci pe el după. Dar de altfel Meriți să fi fericită cu Adevărat lângă oamenii, persoanele care îți dorești și te vezi lângă ei și consideri ca tear face fericită. Nimeni nu ția stat în cale Niciodată.

| Antonia0986 a răspuns:

Mie personal îmi e dor! Am fost adolescenta prin 2010 și era extrem de frumos. Gen, erai jmecher dacă aveai haine de firmă, dar nu erai fraier dacă n aveai. Urăsc mentalitatea adolescenților din ziua de azi, totul numai firme. Sunt în Anglia de 2 ani și și aici este la fel. Take my back to the 2010s.