| Geo37 a întrebat:

Bunaaa. Am 16 ani si vorbesc cu un baiat de un an. El are 18. In acest timp nu am facut niciodata sex, deoarece imi este frica. Doare rau? Sunt prea mica sa imi incep viata sexuala?

Răspuns Câştigător
| wolder a răspuns:

Raspunsul potrivit este doar in MINTEA TA. tu singurica ai spus ca-ti este frica, asta e raspunsul, nu esti pregatita, trebuie sa mai astepti, daca erai pregatita erai sigura pe tine, stiai ce vrei, nu era nevoie sa ne intrebi pe noi.

Toate fetelee... aproape, chiar si eu... avem frica de durerea la dezvirginare e o grija normala a fetelor.
Durerea ca si dragostea nu se poate explica in cuvinte.
Fiecare organism e diferit unele simt o durere insuportabila la altele durerea trece dupa cateva secunde. Nu e o durere ca si cand te-ai taia la deget. e o altfel de durere... ai sa vezi! Nu are de ce sa iti fie teama, orice femeie trece prin aceasta durere...
Uita de aceasta teama, ai grija ca partenerul sa fie special, sa aveti o relatie serioasa, sa va iubiti, sa nu fie un badaran in pat, sa te i-a usor, sa aveti un preludiu cat vrei tu de lung.
Sa fi sigura ca vrei sa faci asta in momentul ala cu acea persoana. Ai grija de tine. Fa ca momentul sa fie memorabil. eu asta am facut si imi amintesc de acel moment cu drag

4 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Eu zic sa nu, poate iti va parea rau.
daca iti e frica inseamna ca nu esti pregatita.

| wolder a răspuns:

Mult succes si multumesc pentru funda.