| BlairWaldorf a întrebat:

Bunaaa! Am nevoie de niste sfaturi si sper ca ma veti ajuta! Luna trecuta am cunoscut un baiat pe mess si am inceput sa vorbim. Dadea semne ca ma place insa dintr-o data o inceput sa rada de mine si de atunci nu am mai vorbit deloc. Insa ieri am primit un mesaj pe tel de la el in care isi cere scuze pentru tot etc. Eu l-am respins deoarece eram destul de suparata si am impresia ca iar incearca sa rada de mine. Fiind indragostita de el m-am gandit sa imi cer scuze si i-am trimis un mesaj. Insa nu mi-a raspuns. Ce pot sa fac? Chiar imi doresc sa vorbesc cu el si sa il sun da nu vreau sa fiu prea insistenta. Iar luni mi-a trimis un mesaj plin de injuraturi, iar la sfarsit avea ceva de genul:acestea au fost ultimele cuvinte pentru tine.
Insa dupa am mai vb putin...si a zis ca nu ii pasa de viata mea etc... iar zilele trecute a incercat sa ma faca geloasa, salutand poate prea calduros, o fata de langa mine(eram pe hol) si se uita la mnn cu coada ochiului? Eu chiar numai rezist, ce sa cred?

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Cum sa te indragostesti de un asemenea caracter infect?raised eyebrows
Renunta la el.Nu are sens sa fi nici macar prietena cu un asemenea tip prost crescut

| DakotaRoyse a răspuns:

Dupa cate pare ca are in cap tipu', sigur nu e ceva serios. Nu te ambala, stai linistita. Daca o sa mai incerce sa te deruteze cu semne, spune-i clar "ultimele cuvinte mi le-ai zis de mult, nu-i asa? s-au te-ai razgandit?" sa vezi ce-ti raspunde. fa-l sa scoata in fata daca chiar are de gand ceva cu tine sau doar te fraiereste [scuzati expresia].
nu-l lasa sa te invarta pe degete, stim ca unii baieti sunt mai barfitori decat babele si nu vrem sa fim cunoscute de toata scoala in 3 zilehee hee.
sincer, mie una mi se pare ca el nu vrea nimic. poate te-a simpatizat, dar s-a razgandit si acum vrea doar sa te raneasca nu cumva sa te apropii de el...

| federerdinamo a răspuns:

E foarte complicat. In primul rand prima oara cand ti-a dat sms nu trebuia respins, trebuia sa lamuriti lucrurile:incerci sa-ti bati joc de mine sau chiar ti la mine? Vorbiti la scoala lamuriti ce e da lamurit ca altfei nu vei rezolva nimic.

Ins parerea mea e sa nu mai ai incredere in el pentru ca din moment ce iti trimite un sms plin de injuraturi.scuza-ma! dar nu cred ca e persoana potrivita[-x sper ca ti-am fost de ajutor>big grin

| StefanStyle94 a răspuns:

Bunahappy. Imi pare rau pentru tine.Nu inteleg cum poti sa placi un asa dobitoc. Te injura, te face sa suferi... E clar ca vrea sa işi bata joc de tine.Nu te merita! Daca vrei neaparat un iubit, cauta pe cineva care se poarta frumos cu tine, care tine la tine si te iubeste.Asta pe care il placi vrea doar sa te faca sa suferi, e jigodie ordinarahappyNU TE MERITA!winking

| Juanita a răspuns:

Eu zic sa-i da-i pace. E mai bine pentru tine, evident daca nu vrei sa suferi. E destul de clar ca te invarte pe degete, si asta il face sa se simta mai "macho". Ignora-l si te vei simti mai bine, tine capul sus ca esti fata si nu meriti ca cineva sa se comporte asahappy
Juanita