| Rucsiii a întrebat:

Bunăăă! Am şi eu o mică problemă. miercuri avem şedinţă cu părinţii şi vine profa care mă urăşte pe mine cel mai mult...nu ştiu de ceee. În fine, ea n-a acceptat niciodată că învăţ bine la materia ei şi mereu m-a neîndreptăţit. La ultima teză am cam dat-o în bară că am avut o pasă mai proastă şi a început să zicăăă că vai nu ştiu nimic (chiar dacă am note bune în oral...cică a fost ea indulgentă). Şi mama m-a înţeles până acum. Şi faza e că mi-e frică de ce o sa spună ea la şedinţă despre mineee.:-s şi mama să o creadă--apoi să zică că profa are dreptate mai multă decât mine. Plus că aduce şi tezele de anul trecut. O să iasă prea naşpa laughing Apropo! e vorba despre Limba şi literatura română laughing

În fine, după această lungă istorisire (merci că ai avut senzaţionala răbdare s-o citeşti), întrebarea mea este ce să-i spun mamei după ce o să mă facă aia în toate felurile?!
thinking Vă mulţumesc tuturor si o să dau VOT + FUNDIŢĂĂĂĂ.:*

2 răspunsuri:
| D3iDEI a răspuns:

Daca poti introduce o minciuna: "Of mama, eu chiar invatasem pentru teza, dar in ziua antecedenta tezei suna fixul in continuu, numai era paine si a trebuit sa cobor si a fost coada, nu avea decat la ultimul magazin in care am intrat...iar in ziua tezei stiam de 9 cel putin, dar colegii faceau galagie, nu ma alsa coleg(a) de banca in pace, imi tot cerea raspunsul la ex3, si un creion cu guma, si cand aveam de scris compunerea imi ramasesera 10 randuri de scris ", dar daca ti-e frica sa o minti :Imi pare rau mama, nu am vrut sa se intample asta dar chiar nu am putut sa invat in perioada acelei teze...eram intr-o (depresie) sau stiu si eu ceva de genul laughing(puncte de suspensie ca nu am lasa sa mai introduc)daca ai rabdare sa-l citesti amcar mersi sper sa te ajute macar putin, eu sunt invatat cu scuzele astea

| Rucsiii explică:

@D3iDEI Problema nu e la teză că pe aia am rezolvat-o... ştie nota, ştie tot.dar o să le aducă acolo şi naa. problema e cum s-o îndulcesc pe mama după ce o să-i spună profaa... cam greuu ce-i drept big grin oricum mulţumesc :*