| Anonima181991999kkkk a întrebat:

Bunaaa,aseară am pus un story și am primit doar complimente "ce superbă,frumoasă ești" șiiii mie nu mi plac astea deloc …dacă eu nu ma simt bine în pielea mea și mă simt atât de urata, parcă mai bine aș prefera să mi se zică ce "urata" ești decât să mi se supun complimente …

5 răspunsuri:
| Madaxo97 a răspuns:

Eu nu cred ca te-ai fi simțit mai bine dacă ți s-ar fi spus ca ești urâtă.
Poate acele persoane chiar te considera frumoasă, frumusețea e ceva subiectiv, este in ochii privitorului. Poate mie mi se pare ca cineva e frumos, iar tu il consideri urat de fapt.

| vatadezahar24 a răspuns:

Și atunci care este scopul pentru care te pui pe storyuri?

| dullcat a răspuns:

Buna.E profund dezamagitor sa citesc cata ura ai fata de aspectul tau fizic.Tu cand oferi complimente o faci din inima? Adica, intr-adevar te uiti la acele persoane si iti place ce vezi, simti nevoia sa le-o spui.Asa si oamenii aceia, macar o buna parte, ti-au spus niste vorbe frumoase pe care ar trebui sa le accepti, sa multumesti si eventual dimineata cand te trezesti sa ti le amintesti, pentru ca in timp, usor usor sa iti schimbi perspectiva aceasta negativa.Tu spui asa acum dar comentariile rautacioase sau nesimtite te vor durea enorm, in locul tau m-as ruga sa nu le primesti fiindca daca acum nu iti place ce vezi, dupa ce le primesti risti sa ajungi la ganduri cat se poate de negre...

| Violleta2022 a răspuns:

Pai sterge-l, ce mai filozofie si creezi un topi inutil din atata lucru.
Sterge-l si ai scapat de ce nu-ti place!

| 1onur a răspuns:

Păi dacă ai primit aprecieri însemnă că arăți pe placul celorlalți care te urmăresc și te suține adică de ce ți-ar face un om compliment și ți-ar spune că ești frumoasă.