| NimeniAnonim888 a întrebat:

Bunaaa
Eu sunt calasa a 5a si mai este putin sa dam teza
Este prima teza
Imi este frica
Imi supune-ti si mie ce se intampla la teze?
Adica ne muta singuri in banca etc.
Fundaa happy
P.S. Fara raspunsuri stupide

3 răspunsuri:
| Malinutza99 a răspuns:

Pai... teza este exact ca un test obisnuit de evaluare, doar ca este din tot ceea ce ai facut in acest semestru. Nu... nu va muta singuri in banca, doar ca profesorii sunt putini mai atenti decat la celelalte teste, asa ca nu prea poti copia. O zi buna!

| Criinna123a a răspuns:

Bună scumpa mea! :* Îmi aduc și eu aminte cât de stresată eram eu la prima mea teză, și totuși sunt în ultimul an de liceu... Probabil o să depărtați băncile și apoi, ca un test normal. Să nu fii stresată! :* Trebuie să înveți, și să știi, că o să fie mai ușor decât te aștepți! Trebuie doar să fii pregătită, cu planul de recapitulare dat de d-na profesoară de matematică/română și să fii pregătită emoțional. La ce mă refer? FĂRĂ EMOȚII, FĂRĂ STRES, FĂRĂ FRICĂ! O să iei notă mare! :* Pupici!

| Olivia28 a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie frica. Trebuie doar sa inveti si va fi bine.
O sa va mute cate unul ca sa nu copiati dat nu te speria, nu ai de ce. big grin