| anonim_4396 a întrebat:

Bunaaa
sunt clasa 8a si pe data de 8 iulie dau corijenta la mate,am incercat sa invat dar nu inteleg absolut nimic, dna a spus ca ne va trece oricum dar imi e frica ca nu se va tine de cuvant, aveti sfaturi va rog?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Matamatica se invata numai cu pixul pe hartie, rezolvand probleme si exercitii.
tu ce inveti de fapt la matematica?

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Dupa cum am mai spus am facut exercitii si probleme, dar dmn noastra nu prea ne explica plus ca am goluri din anii trecuti, si nu inteleg aproape deloc

| aizen0567 a răspuns:

Prea târziu ca să mai întrebi ce să faci,dar atât cât nu ai vreo problema mintală sau vreun autism nu exista nu inteleg absolut nimic pune tv, consola, pc-ul etc la o parte, telefonul il folosesti doar pentru a te ajuta și încearcă să înveți, unde nu înțelegi stai și cauți te lămurești în toate părțile de la început cu de ce nu înțelegi, matematica nu se învață că istoria sau altceva se învață cu pixul în mana dacă nu ai făcut exerciții după fiecare lecție în cât sa ți rămână întipărit în minte tu ești de vină

| anonim_4396 explică (pentru aizen0567):

Ba da exista, am facut multe exarcitii, am incercat sa rezolv diferite EN si exercitii, iar consola nu am pc ul il folosesc putin si telofonul e sticat, au incercat si pers sa imi explice de la mama pana la o colega dar multi pe care ii intrebam nu aveau rabdare cu mine pentru ca eu inteleg greu si probleme mintale nu prea cred ca am

| aizen0567 a răspuns (pentru anonim_4396):

Idk atunci încearcă sa găsești o modalitate de învățare care sa ți se para mai ușoară prin joculețe interactive, jocuri de masa, video-uri, dar mi se pare greu să înțeleg ce nu înțelegi? mai e și cazul în care nu ai bazele din anii trecuți asta înseamnă să te concentrezi la ce nu știi formule, fracții, ecuații etc și sa le reiei de la capăt

| anonim_4396 explică (pentru aizen0567):

Am incercat dar sunt foarte multe si am multe goluri pentru ca nu inteleg nici din clasa, sincer nu am incercat prin jocuri interactive, nu mi-a trecut prin cap