| LuuuLuuuu a întrebat:

Bunaaaa vreau si eu statusuri gen : nu imi mai pasa; a trecut chestiii de genu asta... dau funditakiss

Răspuns Câştigător
| guzanu92 a răspuns:

Arunca o privire: http://statusuripentruvoi.blogspot.com/
Funda? ^^

2 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună dimineața.
Să înțeleg că vrei statusuri de/despre indiferență :
http://www.statusurismechere.info/statusuri-de-indiferenta/.
Baftă!

| metehne a răspuns:

Uite happy

Eu p drumul meu,tu pe al tau,2 straini. Multe ne leaga dar totusi ne dusmanim. Suntem plini de venin,plini d ura. Fericitzi vom putea fi doar impreuna!
M-ai lasat in ploaie sa zac departe de tine. Te-ai intrebat vreodata cine te iubea mai mult ca mine?
Poate ar fi mai bine sa incerc sa te uit, dar inima nu vrea, ii lipsesti tot mai mult...
vezi tu . momentan nu am chef sa privesc in jur ! pentru ca te vad pe tine si imi vine sa injur !
Nici mesaj cu "noapte buna" vad ca nu mai dai Ori nu iti mai arde de mine, ori nu stiu ce ai Daca vrei sa stergem tot ce a fost intre noi Spune-mi ca nu mai suport sa ocup locul II
Iubire tu vrei sa primesti, dar nu stii sa daruiesti. Numai cine daruieste, dragoste primeste.
Promisiuni uita-te, nepasate, Amintiri si vise destramate, Vorbe sincere ce au trecut pe langa noi, Imagini derulate cu noi amandoi.
"M`ai iubit cu`adevarat sau te`ai jucat? mi-ai promis c`o sa ma tii si m`ai lasat sa cad.
.A mai trecut înca un an si eu tot am uitat sa uit de tine!
Nu mai tipa,fraiere!Degeaba tipi…Nu’mi mai reprosa ca nu am stiut sa te iubesc.Iti placea cum te iubeam,acum nu’ti mai place?
Ce dimineata,iar cu lacrimi pe fata.si ce mai viata`,fara nici o sperantaa;-j!
Credeam ca ma vei iubi asa cum te iubesc si eu pe tine,credeam ca nu vei pleca asa repede de langa mine!
Va suferi mult timp de acum inainte,ca ai plecat si stie ca nu o sa o mai tii minte!
Astaa` a fost gresealaa` mea,nu te-am pretuit cum trebuia!
" Cei care incearca sa isi inece necazurile in bautura uita un lucru: necazurile stiu sa inoate… "
Nu incerca sa ma judeci dupa aparantze,sau dupa vorbe scoase de niste zdrente!
Uneori te trezesti ca vorbesti la trecut.Amintiri ce pentru unii nu conteaza prea mult!
Te uiti la mine si nu-ti vine sa crezi.ca o pustoaica ca mine te-a facut sa iubesti ;x!
Lasa lumea sa zica ce vrea...nu mai crede asculta-ti inima.Stii prea bine: numai tie ti.as da jumatate din perna mea!
Iti e dor de mine, am dreptate ? Pentru ca atunci când ai fost cu mine,am trecut prin toate !
Mai multe momente neplacute,erau clipe cand toate te enervau sau seri in care nici macar tigarile nu te calmau...
Dar ei habar n'au ca pe noi ne leaga ceva mult prea intens, ceva ce face ca orice obstacol sa fie fara sens!
Oriunde ai fi , orice ai face , cu oricine ai fi acum , cândva te vei întoarce , când va fi prea târziu , atunci ai sa pretuiesti ce azi ai reusit sa pierzi .
Te'ai întrebat vreodata câte ai putea sa pierzi. daca m'ai da la o parte si n'ai sa ma mai vezi?
Esti in dormitor , iti aprinzi o tigare iti pui un wisky incercand sa uiti de dor . Nu te gandeai ca primul o sa fie el. ca vrei sa uiti tot trecand peste . Inca te gandesti la vechea ta poveste ;x !
O faceai sa planga,apoi o luai in brate si`ti cereai iertare,pentru ca era micutsa ta si nu vroiai sa vezi c`o doare!

• Fiecare poveste are un sfarsit. Dar. In viata. Fiecare sfarsit are un nou inceput. •
"Fericirea e ca un ecou: stii ca e acolo dar nu`ti raspunde"
"Viata merge inainte, bine sau rau, ea merge"
"Am incredere doar in unul cand mi`e greu, si acela sunt doar eu"
"Fii atent la persoana iubita pentru ca intr-o zi vei putea pierde un diamant cautand pietricele"
"Zambetul celui care sufera e mai trist decat lacrimile celui care plange"
"Pentru cine m-a acuzat c-as fi uitat de unde am plecat, ma faci sa rad, niciodata n-ai stiut de unde am inceput"
"Acum tot ce va pot spune este ca am ridicat fruntea mult mai sus decat toti aceia care mi-au facut rau si stau bine!"
"Nu-i frumos si nu-i bine sa te crezi egal cu mine s-o mai faci si pe desteptu si sa uitzi ce e Respectul"
"Toti aud ce spui Prietenii asculta ce spui Dar cei mai buni prieteni asculta si ce NU spui!"
"Am gresit din nou am oferit dragoste unde trebuia sa ofer indiferenta Am Intrebari De Pus Raspunsuri De Dat Ganduri De Ascuns OAMENI DE UITAT!"
"Daca pentru un moment ai crezut ca o vei distruge, uite-o dupa putin timp: zambeste si e dulce!"
"Inchid usa,sting lumina,trag oblonul si incui magazinul meu de vise nu mai vinde nimanui!"
"Chiar daca nu imi convine ceva arat un zambet de parca nu s-ar fi intamplat nimic."
"Cei care ma critica si ma invidiaza.vor doar sa ma schimbe pentru ca vad in mine ceea ce ei nu vor fi niciodata!"
"Vei cauta privirea mea,in fiecare "ea" din viata ta!"
"Nu-mi spune ca ma iubesti decat daca cu adevarat ma iubesti,pentru ca s-ar putea sa fac o nebunie si chiar sa cred asta."
"Sa tii la cineva este usor dar sa faci pe cineva sa tina la tine este greu!"
"Exista doua tipuri de oameni in lumea asta:eu si restul!"
"Un cerc de prieteni nu se face cu compasul!"
"Am invatat ca dureaza ani sa castigi incredere si ca doar in cateva secunde poti sa o pierzi!"
"Alergam dupa fericire pana departe, fie pe mare, fie pe uscat; dar fericirea e aici, aproape."
"Secretul fericirii nu este sa faci ceea ce iti place, ci sa-ti placa ceea ce trebuie sa faci."
"Fericirea e ceva ce nu se atinge niciodata dar pentru cautarea ei merita sa alergi toata viata."
"Nu merita sa plangi pentru nimeni ! Iar cel care merita, nu te va face sa plangi"
"Obisnuiam sa cred ca am raspunsuri la toate intrebarile Dar acum stiu ca viata nu e intotdeauna cum vreau eu"
"Realitatea-i mult prea dura atunci cand dai de greu visele se spulbera chiar daca iti e bine nu mai zambi mereu"
"Nu ma las condusa,nu am dc sa admit,am o sansa'n viata sh'am invatat sa profit"
"Suficient de matura sa stiu ce imi doresc,dar suficient de copila sa ma prefac ca nu'mi dau seama"
"Imi iubesc prietenii,dar dusmanii ii ador,pentru ca invidia lor ma face sa fiu mereu,cu o treapta deasupra lor"
"Poate am aere'n cap asta e doar problema mea nu poti sa ma suporti asta e doar problema ta nu ma cunosti nu mai comenta ai grija d viata ta nu d a mea"
"Incerc sa-mi ascund calvarul numit depresie si zambesc fals doar pentru buna impresie "
"Nu mai sunt fetita pe care o stiai u mai de mult Poate nici n-ai observat De la un timp am mai crescut"
"Viseaza la ceea ce vrei sa visezi,du-te acolo unde vrei sa mergi,fii ceea ce vrei sa fii,ai doar o viata pentru a face ceea ce vrei sa-ti propui"
"Ne leaga de prea mult timp prea multe n'ai cum sa le stergi dar incepi sa uiti tot ce'a fost mai frumos si gresesti"
"Ce le tot pasa pe cine iubesc,cu cine vorbesc,de ce imi spun cum sa traiesc? E treaba MEA cum ma imbrac si doar a MEA cand ma dezbrac...cu cine,cum,unde si cat!"
"De ce oare vb u despre mine?de ce oare ma pui la un loc ca tine?in fata mea nu ai cuvant nu ma cunosti deloc,habar nu ai cine sunt"
"A avea prietenii e ceva frumos dar intodeauna ce-i mult strica!"
De atunci a trecut o saptamana si acum daca suna,am sa-l las cu telefonul-n mana in fine, bine poate-mi vine mintea la cap,mai vorbim.ca daca suna,suna ocupat. "
"Cel mai frumos cadou ce-l poti darui cuiva este PRIETENIA iar cea mai crunta razbunare este UITAREA!"
"Zambesc cand se vad plang cand se cearta si indiferent de fapta ei se'mpaca si se iarta"
"Uneori platim mult mai mult pentru lucrurile pe care le primim gratis"
".am invatat ca uneori suntem nevoiti sa facem ceea ce trebuie si nu ceea ce vrem, chiar daca deseori ti'e "dor si doare"..."
"...copiii gasesc de toate in nimic...adultii nimic in toate."
"Viseaza ca si cand ai trai pentru totdeauna, traieste ca si cand ai muri azi..."
"Cel care te iubeste atunci când toti te dispretuiesc iti este prieten adevarat !"
"Nu rupe firul unei prietenii,caci chiar daca il legi,nodul tot ramane!"

alege ce iti place !

pa ,pa .