| MDGR a întrebat:

Bunaaaaa. Deci am 17 ani si in martie fac 18, si am nevoie de idei de cum sa imi sarbatoresc ziua de nastere. Vreau sa fac multe chestii random si interesante si am nevoie de idei ca sa imi fac ziua cat mai speciala pentru ca doar de doua ori in viata mea mi-am sarbatorit ziua de nastere si facand si 18 ani vreau sa fac diverse lucruri. De exemplu legat de ziua mea: as vrea si sa fac o iesire cu prietenii dar nu prea avem unde pentru ca nu orea stiu cati sa chem si unde si nu stiu ce buget as avea nevoie si doar sa stam asa e plictisitor.
As vrea sa merg cu cateva prietene intr-un "trip" pana in Cluj pentru doua zile, sa merg in Timisoara la un party de techno, chiar am nevoie de idei.
Deci ce idei aveti?
Si voi ce ati facut la 18 ani si ce ati primit?
Dau funditaaa

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Uite cum isi serbeaza aniversarea de 18 ani, copii din occident:
nu fac petreceri pentru ca nu vor sa arunce banii pe prietenii lor, asa ca, isi iau bilet si calatoresc in anumite locuri, sau merg intr-o vacanta si se distreaza.
Au perfecta dreptate!
In loc sa cheltuii mii de euro pe petreceri ca sa-ti imbuibi prietenii cu bautura si mancare, cheltui acei bani cu intelepciune, pe tine si pe educatia ta!
Vrei sa serbezi: iesi cu familai ta la un restaurant si te vor serba ei, care oricum sunt oamenii cei mai importanti din viata ta. Prietenii vin si pleaca si sunt total materialisti.