| iuly31 a întrebat:

Bunaasi vrea sa ma ajutati cu ceva. nu pot sa uit un baiat...am incercat sa fiu cu altul doar ca sa il uit dar tot la el ma gandeam. ce sa fac? daca o tin tot asa o sa ajung foarte rau deoarece el acum are prietena si pe mine ma considera doar o prietena foarte buna

Răspuns Câştigător
| alessyca a răspuns:

Poti dar nu vrei...si eu am trecut prin asta. incearca sa nu mai ai nicio legatura cu el o perioada de timp si concentreaza'te asupra noului tau prieten asta zic eu ca te va ajuta. pentru ca daca tu esti innebunita dupa el si'l mai si vezi zilnic o sa-ti fie mai rau:*
sper sa reusesti

4 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Daca are prietena e bine sa nu te amesteci in relatia lor si sa il lasi in pace.

| marsy a răspuns:

Cred ca trebuie sa petreci mai mult timp cu prietenul tau. da|_ti o shansa. consoleaza_te cu faptul ca nu mai poate exista nimic intre voi. pooii. ce sa zic. si eu m_am despartit de pr meu. sh ink nu l_am uitat. pn k e colegul meu de clasa. sh imagineaza_ti sh U. imi este greu! incerk sa nu ma mai gandesc. a la el. sh ma simt mult mai bine. cand sint in companii. sau cu o buna prietena de-a mea

| rey a răspuns:

Pai konta si dc v-ati despartit, si mi se pare prostesc sa ramaneti buni prieteni, eu nici nu mai salut fostele prietene ma cam enerveaza cand imi amintesc de fata lor, clipele divine, dar cred ca cel mai bine e sa rup orice legatură, să le tratez ca pe nişte dezertori, chiar dacă eu am fost de vină, sau am avut partea mea de vină, căci orice se poate discuta.
Încearcă să trăieşti în prezent, să rupi legăturile şi va fi OOOOK.
Tot ce nu te omoară te întăreşte.

| iuly31 explică:

Multumesc pentru sfaturi:* dar o sa imi fie destul de greu sa rup orice legatura cu el. deoarece el este vecinul celei mai bune prietene. si dimineata cand merg la liceu ne mai intalnim.:-|. dar sper ca totul va fi binehappy...:*:*