| FeriCelMaiŞmecherMafiot a întrebat:

Bunica mea s-a recăsătorit ieri, are 64 de ani. Bunicul meu a divorţat de ea pentru că îl tot jignea şi îl făcea în toate felurile.Acum,bunicul mea s-a mutat la o fermă(locuia în constanţa cu mine,mama,tata şi bunica),iar ferma se află în Baia Mare! Bunica a plâns foarte mult că a plecat,dar dintr-o dată,acum un an,s-a îndrăgostit de vecinul ei văduv şi ieri s-au căsătorit.L-au invitat şi pe bunicul la nuntă,dar nu a venit.Ce are bunica mea?sad
Mi-a frânt inima,plus că eu îl urăsc pe noul ei soţ.I-am spus asta dar m-a plesnit, mama şi tata s-au certat cu ea din cauza plesniturii şi bunica a început să ne înjure.Ce să fac? Ce are bunica mea?!crying

Răspuns Câştigător
| Evelyn666 a răspuns:

Sfatul meu e ca in situatia respectiva mai bine stai deoparte si lasa-i pe adulti sa-si rezolve problemele. Indiferent cat de mult tii la bunica ta, sunt unele probleme in care nu trebuie sa te bagi. Bafta!

4 răspunsuri:
| Evelyn666 a răspuns:

Uneori batranii pot avea un comportament foarte "copilaresc". Probabil s`a simtit jignita de faptul ca nimeni nu a avut incredere in alegerea facuta de ea si faptul ca i`ai spus`o si tu a facut`o sa "izbucneasca". Cat despre relatia dintre bunicii tai, daca nu se intelegeau e mai bine asa. Ai rabdare cu noul ei sot, cine stie, poate chiar e de treaba. Nu uita ca batranii pot fi ca si copiii uneori si au nevoie de sprijinul celor din familie. Nu te ingrijora, lucrurile vor reveni la normal in scurt timp. Nu vreau sa ma intelegi gresit, nu dau vina pe tine sau pe altcineva, asta este strict parerea mea si ceea ce am dedus eu din ce ai spus. Sper ca am fost de folos :*.

Răspuns utilizator avertizat
| VaniliQa a răspuns:

Stii. revine acel comportament copilaresc pe care l-am avut si noi. te-a parasit iubitul, si brusc ti-ai gasit idealul vietii tale... nu te mai asculta nimeni in jur, si se ia dupa capul lui si al sotului. nu este bine asa. odata o sa inteleaga ca a procedat incorect. acest gind copilaresc v-a trce si v-a aparea gindul de bunica. acea care mereu ne sprijina, mereu ne ajuta. ai putina rabdare..cum au si parintii nostri cu noi insine, nu atrage atentia, incearca sa te apropii de ea, spune : bunica, doresc sa vorbesc despre ceva cu tine, pentru ca imi este dor de tine si nu mai stai atit timp cu mine cum stateai inainte... si gaseste o tema pentru a vorbi cu ea, fa-o sa inteleaga ca nu consta totul in persoana iubita. mai sunt si alte persoane in jurul tau, fa-o sa inteleaga asta, si atunci vei observa ca timpul indreapta totul, doar sa ai putina rabdare, sper ca te-am ajuttat, Funda?))