| anonim_4396 a întrebat:

Bunna! Am 15 ani si sunt cu un baiat de 9 luni...si vreau sa ma despart de el. dar nu stiu cumm...toti prieteni nostri comun imi spun ca ma iubeste enorm si tine foarte mult la mine... si am observat si eu asta... dar eu nu mai simt acelasi lucruu... vreau sa cunosc si alti baietii... iar el e gelos si daca un baiat imi spune "buna"

2 răspunsuri:
| yellowalien a răspuns:

Prezinta-i clar situatia si explica-i ca daca nu inceteaza cu gelozia exagerata te va pierde. Nu te grabi sa-i "dai papucii", ca s-ar putea sa-ti para rau.
Parerea mea!

| dede16 a răspuns:

Pai e posesiv si ar cam trebui domolit.
Cea mai buna minciuna e adevarul asa ca pune-te pe treaba si spune-i ce simti.
Pe moment poate se simte prost, dar in viitor va aprecia ca ai fost sincerca cu el