| anonim_4396 a întrebat:

Bunna.Am nevoie de un sfat...in ultima vreme am inceput sa ma ingrash la burta si nu stiu de ce, nu maninc mult. ce sa fac?! Ca nu-mi place chestia astasad dau fundita P. S. Daca se poaet niste exercitii ceva happy mersi anticipat

Răspuns Câştigător
| ladyMillion a răspuns:

Hey:)nu e nimic grav,numai ca ar trebui sa te pui serios pe exercitii daca vrei sa scapi de burta,acum cat inca e mai mica,ca dupa daca se mai mareste iti va fi greu sa scapi de ea:)o sa-ti dau un sfat prieteneste:ai grija de ce mananci,pentru ca indiferent de cat mananci,ii poti face rau organismului si daca nu mananci corespunzator:trebuie sa respecti mesele principale ale zilei,mic de jun(oua prajite,ceai si paine unsa cu ceva,cartofi prajiti,etc),pranzul(de preferat lichide:ciorba,supa,zeama)si la cina ai grija sa cosumi ceva cat se poate de usor(fara grasimi pentru ca sa depun in timpul noptii-biscuiti cu lapte,orez cu lapte,macaroane cu lapte, etc)incearca sa consumi cat mai multe fructe si legume(de preferat crude pentru ca au mai multe vitamine si ajuta la organism, dar mare atentie ele trebuie consumate dupa 20 de minute sau inainte cu 20 de minute de masa principala)incearca sa nu mananci prostii gen cipsuri,pufuleti cu diferite arome si alte chestii de genu' prea des(ingrasa foarte mult)si nu manca dulciuri pe stomacul gol:)asa cat despre exercitii,trebuie sa te tii de ele, cel putin dimineata, cand te trezesti incearca sa faci cateva abdomene si ti-as recomanda sa le faci exact ca aici daca vrei sa te ajute la ceva http://www.youtube.com/watch?v=emKAokYovek,incearca sa fugi sa te plimbi(e ceva sanatos)

5 răspunsuri:
| MadalinaD a răspuns:

Buna! Ma aflu in aceeasi situatie.Am inceput sa fac abdomene si sper sa ma ajute.
Succes si tie! happy

| janynefeaver a răspuns:

Eu am avut mereu problemuta asta, dar nu mi-am facut griji niciodata. Atunci cand consider ca a crescut cam mult, fac abdomene pentru o perioada, pana mi se pare mie ca s-a mai retras, sau, dansez cat de mult pot. Desigur, exista multe alte exercitii prin care poti elimina grasimea de pe abdomen. Da-i un search pe net si afli imediat.
Bye-bye

| FadetoBlack a răspuns:

Fa abdomene seara

| AliceAne a răspuns:

Si eu ma confrunt cu acesi problema, dar am inceput sa fac cate 50 de abdomene seara, si pe timpul zilei mai pun cate o melodie antrenanta si dansez pentru a mai da jos si din solduri. uite un video care sa te ajute :*:* http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=y5LSbW5EfxU. succes!