| OaNaArEcOnTpEtPu a întrebat:

Buuuna!:-)Deci maine e ziua lui sor`mea si nu stiu cum sa`mi fac unghiile! Ma puteti ajuta, va rog? Si rasp. cat mai rapide.
P. S Nu vreau complicate. funditawinking

Răspuns Câştigător
| JadeT a răspuns:

Http://catallinanails.blogspot.it/

uite aici : are o gramada de modele de unghii, foarte simple. La unele arata si pasii. Nu este o profesionista dechi nu sunt cu gel, strasuri etc. :)

7 răspunsuri:
| Lia09 a răspuns:

Depinde si de tinuta pe care o vei avea, de formatul unghiilor, si ce culori iti plac/ te avantajeaza. Ai putea sa-ti faci o manichiura frantuzeasca, sa-ti faci doar cu una din culoarile in nuante nude, daca unghiile sunt mai scurte ai putea sa fii ceva mai indrazneata si sa-ti faci o culoare mai tare precum rosu, albastru, corai, chiar si negru. Ar fi multe optiuni, dar alegi varianta potrivita si in functie de haine, ca sa te asortezi.

| CmPunkDeiid a răspuns:

Pai poti cauta pe net trucuri love struck. Sau poti sa le faci albastru cu bulinute albe de exempluwinking

| OaNaArEcOnTpEtPu explică (pentru Lia09):

O sa ma imbrac cu o bluza mai lunga gri, o pereche de colanti si o pereche de pantofi cu platforma! Deci ma poti ajuta sa`mi apui ce mi s`ar potrivi?

| CmPunkDeiid a răspuns (pentru OaNaArEcOnTpEtPu):

Pai unghiile nu ar trebui sa fie asa colorate. un negru ..sau un albastru mi-a inchis thinking sau de ce nu. oate albe cu buline albastre sau negre.winking

| CmPunkDeiid a răspuns (pentru OaNaArEcOnTpEtPu):

Poate* scuze.blushing

| Lia09 a răspuns:

Hmm, eu n-as miza pe culorile inchise pentru ca ar fi cam "sinistru". Ti-as propune sa le dai cu lac de unghii, si in loc sa faci ca la manichiura frantuzeasca cu alb, sa incerci sa faci acea dunga cu un sclipici de ala argintiu. Mi se pare mai dragut. Dar na, tu decizi.