| IngeruMeuCurcubeuTau a întrebat:

BUUUNA! Va rog sa ma ajutati cu o intrebare:
Vreau sa ma epilez (am 11 ani, dar am par mult pe picioare).Cum si cu ce sa ma epilez sa nu doara? AAAsi parintii nu ma lasa.Cum sa fac sa nu observe? Adica sa ma epilez dar sa nu creasca mai mult par ca sa nu isi dea seama ca am facut-o.Ce sa fac?(scuze categorie)

4 răspunsuri:
| Psychomind a răspuns:

Păi, ești doar un copil! Nu știi ce înseamnă epilat, de-aia vrei să faci asta. E foarte dureros, mai ales prima dată! Iar acum, să revenim, cred că cu ceară e cel mai " lin " epilat. Eu zic să nu grăbești lucrurile, ascunde de exemplu cu niște șosete lungi sau chiar cu niște jambiere, cu toate c-o să mori de cald.

| Amilik a răspuns:

Daca vrei sa nu te doara foloseste creme de epilat
http://www.petmag.ro/caini-hamuri-17-0-0.html
Cand te epilezi nu iti creste mai mult par decat aveai inainte de a te epila. De ce nu sunt parintii tai de acord sa te epilezi? Nu e nimic rau in asta si nu dauneaza cu nimic asupra sanatatii tale sau a procesului de crestere. Sincer nu cred ca vor observa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu cred ca o sa isi dea seama cand o sa vada ca nu mai ai par deloc, nu ca ai mai mult.

| aveam14ani a răspuns:

Parintii mei nu stiu ca m-am epilat am tot 11 ani si nu mai suportam parul de pe picioare. [le-am zos ca am purtat miste blugi si mi-sa tocit parul.hee hee ] eu m-am epilat cu lama cand faceam baie [nu a durut] cu epilatorul cand nu sunt acasa ca se aude. asa ma epilez cand fac dus[zilnic].