| entzückendesKätzchen a întrebat:

C sa urmez mai departe daca termin profil d filologie? ma gandeam la jurnalism? c ziceti? astept pareri

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice facultate din cadrul Litere sau Stiine social-politice. Acum depinde si ce inclinatii si calitati ai. Cat despre Jurnalism (se afla in cadrul facultatii de Litere), e plina piata de ei si e si destul de grea. Proiectele sunt grele si nu multi reusesc sa le duca pana la capat, trebuie sa ai si stofa, inclinatii, sa fii buna in ceea ce vrei sa faci daca vrei sa reusesti.