| vnvrgvskjdv a întrebat:

Ca designer vestimentar castigi ceva in Romania? Cum vi se pare? E ok sa lucrezi ca designer sau e o meserie nasoala si grea?

2 răspunsuri:
| Damasc a răspuns:

Eu cred ca se castiga bine, daca ajungi unul de renume.Il ai ca exemplu pe botezatu care dupa parerea mea creaza niste mizerii absolute, dar care totusi sunt purtate in tara sau poate chiar si pe dincolo si are succes.Atat timp cat iti place ceea ce faci nu cred ca ti se va parea niciodata o meserie nasoala si grea.

| cyalexander a răspuns:

In Romania,marea majoritate a slujbelor nu sunt bine platite,te sfatuiesc sa te duci undeva in strainatate,cum ar fi Italia,ca acolo se castiga mai bine.Iar, parerea mea, ca sa castigi mult ca designer iti trebuie cunostinte personale, sau sa faci cumva sa te remarci, ca altfel nu prea ai sanse.