| ClaraZ a întrebat:

Cand ati avut un prieten/a, ati spus parintilor?batting eyelashes

11 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Tata inca nu e pregatit psihic pentru asta, il mai las sa se mai maturizezetongue
Mama, da. E la curent cu tothee heeBine, cu aproape totwhistling

| Vizitiul a răspuns:

Da. Unde comunicare nu este, nimic nu este. Chiar daca preferi sa nu spui parintilor, cu siguranta vor banui ceva gratie comportamentului euforic care predomina cand esti indragostit/a.
Nu uita, si ei au trecut prin momentele prin care trecem noi, e imposibil sa nu banuiasca acest lucruhee hee. Un sfat de la un imbecil: daca te vor intreba ceva pe aceasta tema, le raspunzi cinstit. Daca ajungem sa ne ascundem pe propria noastra familie e grav.

| madalicious a răspuns:

Partial, le-am zis. big grin

Tata la inceput nici nu stia pana nu m-a vazut pe geam pupandu-ma cu primul prieten. laughing))

Deci, am zis dar numai mamei, ca e mai intelegatoare love struck.

Fratele meu cand a vazut a zis : "Esti nebuna?!"

| LoveMe a răspuns:

Da`le-am spus!:*

| lovenotsex a răspuns:

Da bineinteles doar atunci cand vroiam o relatie, atunci cand vroiamsa fiu cu una doar asa 1 saptamana, 1 luna, n-avea rost.Cu parintii mei vorbesc orice, ii consider foarte intelegatori si deschisi la minte, in orice situatie:viata sexuala, note mici, dezamagiri.Asa am fost invatat de mic si nu regert atunci cand port o discutie cu unul dintre ei, chiar daca uneori ma iau peste picior, ca doar nha. Dar consider ca toti ar trebuie sa avem discutii deschise cu parintii, daca nu cu amandoi, cu unul dintre ei, mai intelegator.Chiar daca avem prieteni cu care vorbim si ne descarcam cand simtit nevoie, nu strica sa vorbim si cu cineva mai experimentat, evident daca ei nu m-ar fi inteles de la prima problema si s-ar fi jenat sa-mi dea raspunsuri sau sfaturi, nu cred ca acum mai aveam discutii pe orice tema cu ei(de rau sau de bine)...Conteaza foarte mult felul parintilor de a interpreta, de a ajuta.Bafta!

| bOse a răspuns:

Nu, nu au nevoie sa stie chiar tot.

| UnCorazonLocoooo a răspuns:

Eu le spun paritilor tot ce mi se imtampla deci, da le-am spus big grin

Răspuns utilizator avertizat
| Eu.si.atat a răspuns:

Nu, tu?

| Anna_5295 a răspuns:

Am spus doar mamei...big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da