| Dove a întrebat:

Cand ati intrat prima oara la liceu ati avut deaface cu smecheri aia din clase mai mari care se cred mai buni prin vechimea lor in scoala si s-au luat de voi? Cum ati reusit sa scapati de ei?

Răspuns Câştigător
| Zâmbărici a răspuns:

Pai cand am intrat in liceu, cunosteam o gramada, na erau de la mine din cartier, si tin minte chiar in prima zi se luase o fata din clasa a 10 de mine si un baiat, ei nu stiau ca ma cunosc cu multi si sunt intr-un fel protejata. I-am ignorat si cand am vazut ca tot cauta scanadal si asa m-am dus la varmiu[si el era in clasa a 12] si i-am zis ca daca nu ii potoleste pe aia eu ma iau la bataie chiar in prima zi.Cand a vorbit varmiu cu ei s-au linistit si apoi se linguseau pe langa mine.In cazul tau daca nu ai pe nimeni cunoscut in liceu, ar fi mai bine sa ii ignori iar daca tot se cred superiori arata-le prin inteligenta ca nu este asa.tongue

6 răspunsuri:
| ButterflyWings a răspuns:

E o traditie impamantenita in toate liceele, nu numai din tara noastra. Depinde cat de istet esti pentru a evita situatiile neplacute. Conteaza si cati prieteni ai in jurul tau sau daca ai vreun prieten in clasele terminale. Cand o sa intri la facultate se termina si problema asta... pentru ca deja colegii sunt maturi cu mentalitate schimbata si au alte probleme decat sa se lege de boboci

| T30D0RA a răspuns:

Baietii de la mine din clasa au avut de-a face cu cei din a 12-a. Le dadeau "botezul". laughing

| anduta160 a răspuns:

Eu una nu am patit cunosteam multi in liceu si nu prea avea cine sa se ia de mine. dar am avut colegi care au patit`o unii care nu le-au dat replica nu au patit nimic dar 2 au cam luat bataiesad e cam aiurea faza dar si mai aiurea este ca atunci cand esti a 9a a10 a induri dar pe masura ce cresti faci si tu ceea ce ai patit de la altii.pacat "ce tie nu`ti place altuia nu face"happy

| Madeleine94 a răspuns:

Da am avut de a face cu persoane de genul acesta dar nu prea le-am bagat in seama...si asa sa faci si tuhappy
acum sunt a10ahee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt a 12ea. Si da intadevar asa fac aia mai mari. Pur si simplu nu le da nas fate ca ploua. Te incearca sa vada daca te iei in gura cu ei ca sa poata avea motiv de scandal si bataie.

| bogdan_3411 a răspuns:

Nu conteaza ca esti singur si nu sti pe nime akl si eu acum merg in a9a,dar mergem 4 la acelasi liceu daca ai vreun scandal ia ceva si dale in cap sa ia somn, dupa aceea nu se mai leaga nime de tine ca zice ca esti nebun si nu se mai pun cu tine sa nu pateasca la fel