| PDM2000 a întrebat:

Cand esti gras/a i adevarat ca sani cresc de la grasime?

2 răspunsuri:
| NightCrowler a răspuns:

In primul rand la femei sanii sunt formati in principal de tesut adipos(grasime)dar sub tesutul adipos se afla muschi cei mai importanti sunt pectoralul mare si mic pe care ii poti lucra acasa singura sa iti creasca sanii. Dar mai sunt si multi alti factori care influenteaza cresterea lor de exemplu hormonal. De la o anumita varsta corpul se schimba incepe sa iti creasca par pubia si sa iti creasca sanii. Nu e numai de la tesutul adipos. Unul din acele exercitii e: iti asezi podul palmelor in fata ta la un unghi de 90 de grade si incepi sa impingi in palme. O sa vezi ca se misca muschii pectorali.

| Alexandra_2188 a răspuns:

Nu chiar findka eu is putin putin mai plinuta si nu am sani mari.am 1'64 58 kg...depinde de persoana parerea mea acu nu stiu ce o fi adv