| AdeElLl a întrebat:

Cand imi dau seama cand cineva ma place?
Povestea mea sa zic asa cu acel baiat a fost c ne-am cunoscut cu ajutorul unei prietene. Prietena mea il placea si vroia sa fie cu el, dar aflase prietenul ei si s-a gandit sa fiu eu cu el. I-a dat id meu am inceput sa vb si ramasese sa nu fim mai mult decat prieteni.Ma certasem cu el ii dadusem ignor dupa aia iar l-am bagat in lista si a inceput tiptil tiptil sa ne inpritenim Acum vb cu el pe mess si cand ne vedem glumim chiar se comportta minunat cu mine Si vb pe mess de cel putin 3 ori pe zi, oare ar vrea sa fie cu mine?

Răspuns Câştigător
| Angelique a răspuns:

In primul rand observa daca baiatul trimite semnale. Nu lua drept semnal orice luminita aparuta la capatul tunetului de comunicare. iti poate arunca o privire ce tu o poti interpreta ca si semnal, insa poate el efectiv se holba la tine, pentru ca arata-i ca o paiata. Incearca sa observi daca privirea aia "speciala" o mai primesti si alta data. cand vezi ca te priveste, nu-ti lua privirea din privirea lui. priveste-l si tu cu interes, nu insistent si ai grija sa nu-ti iasa inimioare din ochi precum in desenele animate. Priveste-l cu o privire ce exprima siguranta, nu neaparat trebuie sa-l intimidezi, ci doar sa-i transmiti ca ai prins de veste ca el " te urmareste cu privirea ". Daca iti zambeste, nu uita sa-ti scoti si tu zambetul la iveala, dar nu ca-n reclama la colgate, ca pari o disperata. zambeste-i discret, incat doar el sa prinda zambetul, nu si restul populatiei de langa voi!
De indrazneste sa te abordeze, pastreaza-ti piciorele pe terra. Incearca sa-ti mentii o pozitie normala a corpului, adica, nu te apuca sa lesini pe-acolo ca fat-frumos nu te-a bagat in seama. Pastreaza contactul vizual in timpul conversatiei… e un lucru ce-ti confera siguranta si sarm.De asemenea, ai grija ce faci cu mainile… de-ti tremura de emotie, tine-le ascunse pe undeva, nu de alta… dar saracu va crede cine stie ce alte chestii despre tine ( are parkinson? a auzit el la tv ca numai astia cu boala asta tremura … haha, nestiind ca boala e frecventa in randul oamenilor trecuti de mult de tinerete ).
de asemenea, pastreaza-ti calmul in conversatie, raspunzand inteligent. nu juca un alt rol, interpreteaza-te pe tine insati. da mai bine "pe sticla retinei lui" asta, decat un teatru ieftin, cu un actor jucandu-si prost rolul.
Nu te chinui sa-l impresionezi! fii naturala… iar raspunsurile inteligente te vor ridica pe o treapta superioara pitipoancelor.Nu vorbi tu prea mult, mai lasa-l si pe el sa vorbeasca.Oricum ei sunt muti de felul lor, dar… incurajandu-l prin faptul ca pari interesata de ce-ti povesteste, vei reusi sa legi un dialog dragut.
Nu-i cere tu adresa de mail/nr de telefon, asta in cazul in care esti interesata de el. Daca te intereseaza doar ca simpla cunostinta ( ce te poate ajuta in viitor pentru o anumita problema ) poti sa-i ceri cartea de vizita. Cerandu-i-o afli si informatiile de care ai nevoie, dar in acelasi timp, ii transmiti din start ca totul se rezuma strict la "profesie"… in alt sens, lasa-l pe el sa iti ceara nr de tel sau adresa de mail.E mult mai benefic asa.Asteptand sa faca el pasul acesta, il ajuti sa se simta barbat, si nu un papa lapte ce e condus de femeie.
Chiar daca-ti place enorm de mult, nu te aventura in acceptarea unor propuneri.Invata sa refuzi finut anumite propuneri, doar pentru a-l intarata pe el sa fie si mai perseverent.Accepta unele lucruri, astfel incat sa-i arati ca te intereseaza persoana lui, dar in acelasi timp, refuza finut altele, doar pentru a-l face pe el sa revina. azi … poate nu esti intr-o dispozitie buna sa bei un suc, dar maine… ar fi perfect!
Sper ca ti-am fost de folos, Fundabatting eyelashes?

2 răspunsuri:
| alinbrd a răspuns:

Vai... vezi ca azi e Craciunu.Du-te la frigider si baga in tine sarmale ca poate asa iti trece din nostalgia asta sufocanta.

| Adriana99 a răspuns:

Deci.in prmul rand iti spun povestea mea care e asematoare.Il cheama Andrei e blond cu ochii albastri.L-am cunoscut in primavara cand prietena mea era cu el au fost doar 3 zile apoi s-au despartit.In toamna a inceput sa imi spuna frumoasa, mi-a cerut id, i-a cerut unei prietene numarul meu de telefon etc.Am inceput sa vb cu el chiar de 4 ori pe zi pe mess.Am devenit cea mai buna prietena a lui dupa care o prietena l-a intrebat daca ma place si a spus ca da, i-am spus acestei prietena sa ii spuna ca si eu il plac. Apoi ca sa fiu sigura ca ma place l-am facut gelos inventand ca ma suna un baiat intruna care ma place si el atunci mi-a cerut nr. avrut sa se dea drept iubtul meu etc.Pna intr-o zi cand am pus-o pe o colega sa-i trimita mesaj si sai spuna ca ies afara(el crezand ca eu nu stiu ca o sa ma intalnesc cu el)cand l-am vazut am jucat teatru cica am vrut sa plec etc.(aceasta colega i-a spus ca nu vreau sa-l vad pentru ca il plac si daca ma uit la el o sal sarut)el stiind ca daca se uita in ochii emi o sal sarut se tot uita la mine si asteapta.dar nu l-am sarutat s-a pus langa mine sa dat la mine etc. apoi am plecat.seara mia trimsis mesaj am intrebat ce fac i-am spsu ca bine m-a intrebat de ce sunt timida i-am spus ca il plac si nu vreau sal sarut m-a intrebat de ce nu vreau sal sarut i-am spus ca poate o sa sufar (el este cel mai frumsos baiat din scoala) am mai vb ce am mai vb pana la ora 10 seara cand m-a intrebat:Vrei sa fi cu mine? Eu aim spus ca daa si acum sunt cu el si il iubesc mult. Asta e povestea mea iti dau id meu si mai vb ok? id este:frumusika_adyttza Deci pune o colega sa vorbeasca cu el si sa-l intrebe daca te place asa am facut si eu si iata acum sunt cu el si marti ne intalnim in mall.In cazul in care iesi cu el afara incerca sa iesi in evidenta sa fi in centrul atentiei, incearca sa-l faci gelos.dar nu-ti af multe iluzi ca poate nu te place. Sper ca ti-am fost de ajutor.Sa intri pe mess ok? Acolo o sa-ti dau mai multe sfaturi.