| MaryaSiAtÂt a întrebat:

Cand incepe telenovela aurora, de pe acasa tv? Spuneti-mi povestea! nu vreau linkuri! funda

2 răspunsuri:
| alina564 a răspuns:

Valeria Hidalgo (Alejandra Lazcano) este o tanara plina de visuri şi speranţe. Ea este pe punctul de a deveni avocat şi işi doreşte foarte mult sa le ofere o viaţa mai buna mamei şi fraţilor ei.
Totuşi, Valeria nu este fericita, pentru ca trecutul intunecat legat de familia Riquelme, o bantuie in fiecare zi. Familia Riquelme este una dintre cele mai puternice familii din Miami. Leopoldo (Jorge Reyes) lucreaza cot la cot cu tatal sau, Samuel (Fernando Carrera), pentru a mentine prestigiul firmei de avocatura a familiei.
Destinul capricios se joaca cu Valeria si Leopoldo si ii aduce fata in fata, iar cei doi se indragostesc iremediabil. In bratele lui Leopoldo, Valeria este dispusa chiar sa uite un fapt teribil care a marcat-o profund.
El o cere in casatorie, iar ea accepta, dar fericirea fetei se zdruncina brusc atunci cand in viata lor apare Juan Ignacio (Carlos Caballero), fratele lui Leopoldo, cel care cu ani in urma i-a distrus existenta Valeriei intr-un mod crud si las. In plus, in viata ei intra si Miroslava Montemar (Carolina Tejera), care pentru a cuceri iubirea lui Leo, nu se da in laturi de la nimic. Rautatea fara limita a celor doi pune in pericol iubirea Valeriei si fericirea acesteia alaturi de Leopoldo.
In curand, un alt eveniment brutal va tulbura vietile tuturor, iar Leopoldo va fi acuzat de crima. Valeria, care intre timp ajunge un avocat puternic, este chiar cea care il va trimite la inchisoare, desi il iubeste din toata inima. Iubirea Valeriei si a lui Leopoldo este macinata de ura si tradare, iar speranta de a fi fericiti intr-o zi pare imposibil de atins.

| Criiiss a răspuns:

A inceput, abia s-a terminat primul episod acum 10 minute big grin --> Aurora Ponce de Leon (Sara Maldonado) este o tanara de 20 de ani, amuzanta, vesela, dar si putin capricioasa, care face parte dintr-o familia foarte buna. Tatal sau, Gustavo (Braulio Castillo), este un om de stiinta foarte respectat, specializat in criogenie. Mama sa, Ines (Karen Senties), isi imparte viata intre dorintele fiicei ei si cariera. Ceea ce un stiu parintii, este ca Aurora are o pasiune secreta, dansul. Impreuna cu prietenele ei, Vanessa (Aylin Mujica) si Natalia (Tali Duclaud), ea merge in cluburile din suburbii, unde intalneste oameni care nu fac pare din aceeasi clasa sociala, dar care danseaza cu pasiune.

Cu o astfel de ocazie il cunoaste pe Lorenzo (Eugenio Siller), iar iubirea ii uneste pe cei doi. Ei fac parte din lumi total diferite, dar ii unesc doua mari pasiuni: danseaza pana la epuizare si iubesc la intensitate maxima. Lorenzo se indragosteste la prima vedere si ii ofera tot ce are Aurorei. Ii impartaseste chiar si faptul ca are un fiu de cinci ani, pe nume Martin. Aurora este miscata de aceasta marturisire, dar ea nu este la fel de sincera cu Lorenzo. Ea ii spune ca duce o viata umila si pentru a duce mai departe minciuna, cand se intalneste cu el se imbraca in hainele servitoarei. Aurora stie ca aceasta relatie trebuie sa ramana necunoscuta parintilor ei, deoarece Gustavo si Ines nu ar fi niciodata de acord cu o astfel de casatorie. Ei spera ca fiica lor sa se logodeasca cu Federico (Ismael La Rosa), fiul unor prieteni de familie la fel de bogati. Dar Lorenzo afla adevarul de la Vanessa si crede ca Aurora si-a batut joc de el in tot acest timp. Ea ii jura iubire lui Lorenzo, dar acesta nu crede si pleaca un timp din oras, se refugiaza in fiul sau si incearca sa uite de pasiunea sa pentru Aurora, plina de minciuni si false promisiuni. Aurora ramane alaturi de prietenele ei, dar Vanessa, care ii stie toate secretele, o va trada pentru a-i fura iubirea lui Lorenzo.