| wimpyannya a întrebat:

Cand l-am auzit prima data pe Dinu Valentin, am spus ca este un om superb, dar dupa minciunile lui, pot spune ca este un las. In viata trebuie sa stii sa castigi frumos nu sa ne dam drept victime. A spus ca el nu a facut niciun curs de muzica, dar iata ca asa, cum ne cum, de la festivaluri si altele, adevarul se mai afla. Stimatul Dinu Valentin, este elevul domnului profesor Corneliu Irimia, Directorul Filarmonicii "Paul Constantinescu". Pentru a va convinge, intrati pe acest link si dati undeva mai pe la sfarsit unde este mentionat acest lucru chiar de Mihai Traistariu, inainte de a canta melodia "Cat de frumoasa esti". Dinu valentin a mers pe principiul ca lumea il va vota pentru faptul ca este un simplu spalator de masini, dar nu a recunoscut anii de canto pe care ii are in spate. Eu nu vad o rusine in faptul ca faci cursuri de muzica, este un lucru frumos sa faci arta (si eu o fac), dar vad o rusine in faptul ca sustii prosteste ca tu nu faci canto, cand profesorul tau este chemat in atatea jurizari televizate.

http://live.1hd.ro/......demand.php

Răspuns Câştigător
| aliceinchains a răspuns:

Bună,
Și mie îmi place mult Dinu, era preferatul meu, alături de Marian Vasilescu, au amândoi voci superbe.
Nu știam de chestia asta, am văzut și eu când a zis că nu a făcut deloc cursuri de canto...sunt de aceiași părere, nu mi se pare o rușine asta...

1 răspuns:
| wimpyannya explică:

Nu este o rusine dar ceea ce a spus el este, noi ne plimbam pe la toate festialuril esi de acolo aflii orice.