| BloodyHuman a întrebat:

Cand ma fac mare as vrea sa ma fac baschetbalist. Ce ziceti? Se castiga bine din baschet?

3 răspunsuri:
| hardilau29 a răspuns:

Tu daa esti perfect pentru baschetbalist. Si cati metri zici ca ai? 1, 65? laughing
Daca te tii de treaba si te antrenezi zilnic poti ajunge undeva cu baschetul, dar daca vrei sa te realizezi in baschet definitiv trebuie sa mergi la un liceu sportiv, la o baza de antrenament pentru bascetbalisti, ca daca faci baschet la echipa scolii sau a liceului nu ajungi nicaieri, iti spun din propria experinta.

| thanatos78 a răspuns:

Daca vei ajunge un baschetbalist de performanta la o echipa mare vei castiga multwinking da pana acolo mai ai tongue

| corolav a răspuns:

În România nu se cîștigă bine ci numai la marile echipe profesioniste din Occident sau din America.
Dar și cine ajunge la un asemenea nivel?
Din România doar doi au ajuns pe la mari echipe, Ghiță Mureșan( că avea vreo 2.30 metri)și Cătălin Burlacu. Dar Nu cred că au adunat în cariera lor măcar un milion de dolari.