| anonim_4396 a întrebat:

Cand saruti trebuie sa stii sa saruti?big grin

Răspuns Câştigător
| catalina_2916 a răspuns:

Nuu. q sigurantza nu. m refer l primul sarut.nimeni nu se naste invatat, iar omul cat traieste invata.sa intel k u nu te-ai mai sarutat q nimeni pana acum si iti e frica k isi va da seama k nu te-ai mai sarutat q nimeni? am dreptate, nu? in cazul asta nu-ti fa probleme pentru ca el nu-si va da seama.fiecare saruta in felul lui.nu e obligatoriu sa saruti intr-un anumit fel, in plus fiecare pers saruta altfel...deci:don't worry! trebuie sa faci doar ce simti.nu e cv ce trebuie sa inveti. e cevba ce vine din tine.nici macar u in momentele alea nu-ti dai seama ce faci... cel mai bine e sa te iei si u dupa el! te pup si nu-ti mai fa griji! cu sigurantza t vei descurca!

31 răspunsuri:
| diavolitza a răspuns:

Nu neaparat important e sa saruti cu pasiune si iubire

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Nu neaparat...nu e o regula.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu.winking Sarutul vine de la sine.Nu trebuie sa stii sa saruti.happyImportant este sa fie un sarut dat cu multa pasiunebig grin

| LoveForShania a răspuns:

Nu trebuie sa stii asta, cel mai mult conteaza sa saruti cu iubire, cu pasiune...

| adi a răspuns:

Sa citesti cu atentie in manualul de utilizare al tipeti/tipului pe care o/il sarutiwinking

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Daca saruti cu cap, adica cu fizica, forte, vectori, coeficient de lubrifiere al balelor (salivei), etc., da trebuie sa stii. laughing

Daca saruti din inima, si te lasi dus/dusa de val, o sa te descurci. Pasiunea nu se-nvata.

| urbanghost a răspuns:

Nu, vine de la sine... happy

| marinsky a răspuns:

Ada are dreptatewinking nu ezista o lectie, o regula.In acel moment te lasi dusa de val si de dorinte.In acel moment nu te gandesti la nimic, numai traiesti senzatiawinking:*

Răspuns utilizator avertizat
| rina a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu vine de la sine happybig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este un manual si pentru asta dar are multe litere si nu are poze.
Dar se poate inlocui ala cu asta : Trebuie doar sa simti, nimic altceva.

| ღ♥√εđεŧtą ♥ღ a răspuns:

La primul sarut...nu cred... dar la urmatoarele care urmeaza... da

| iulika_7699 a răspuns:

Nu neaparat.cu timpul te inveti ca fiecare la rindul sau face asta...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hai sictir

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

N-am mai avut nici un prieten si am 16 ani iar acum cand vreau sa-mi fac primul lucru p care-l vrea e sa-i dau un sarut si ma simt cam naspa.nu stiu ce sa fac

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am 12 ani numele meu e patricia si cred ca nu e importana sa stii sa saruti pup

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe la 11
ani

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sarutul vn de la sine. tu doar asigurate ca ai respiratia proaspata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

| aalexcoolbaby a răspuns:

Mda eu primul sarut l-am avut la 11 ani big grin big grinbig grin stiu ca e ceva... dar din intamlare s-a indragostit o fata cool de mine si na am facut un prim pas happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, intr-un fel, dar mai mult sarutul vine de la sine, thinking Asa ca il inveti pe parcurs big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel mai important e sa iubesti sau macar sa tii la persoana pe care o saruti, altfel nu iese nimic, nu simti nimic.Cum au spus si ceilalti, nu conteaza daca stii sau nu sa saruti, sarutul vine de la sine, trebuie sa nu te crispezi in momentul ala si daca ti-e rusine cu faptul ca nu ai mai sarutat e si mai bine, gandeste-te ca trebuie sa dai tot ce ai mai bun ca sa impresionezi si sa lasi persoana respectiva cu dorita de a te mai saruta.Nu conteaza varsta, nu te nasti invatat, pe parcurs se deprinde totul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu consider ca nu trebuie neaparat sa stii ceva cand saruti...chiar daca e pentru prima oara. Tot ce trebuie sa faci e sa il lasi pe celalalt sa inceapa si tu doar sa te lasi dusa de val :X

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nuhh...tr sa sthi sa saruti important e ca n-am, iubesti. daca nu-s sa saruti., nuh tr sa-ti fie rusine o faci din inima, si fiecare saruta in stilul sau.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu trebuie sa stii sa saruti! sarutul vine de la sine...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ada, asculta la mandea si baga la cap.Nu trebuie sa ai un manual de utilizare sau o lectie individuala de asa ceva.Cum au mai spus si ceilalti fiecare saruta in stilul lui si nusi va da seama. Dar daca sarutul are si foarte multa dragoste si pasiune in esenta lui va face aceasta experienta de ne uitat... un mic detaliu.ar trebuii sa ai respiratia proaspata!

| mihaela_1749 a răspuns:

Nu neaparat trebuie sa stii sa saruti eu am 12 ani si primul sarut l.am avut la 11 ani si nu a fost o jena ca nu stiam sa sarut

| maria_6773 a răspuns:

Lasa-te purtata de val