| anonim_4396 a întrebat:

Cand sunt stresata sau nervoasa fac tot felul de calcule in minte si as vrea sa stiu cum pot scapa de chestia asta.Azi m-am blocat la un exercitiu la testul la fizica (care valora vreo 2 puncte straight face) si in loc sa ma concentrez pe formule, chestii... eu eram atenta la calcule si la rezultate care imi dadeau.Chiar m-am saturat... Sfaturi, ceva?

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Trebuie sa te concentrezi asupra problemelor fara sa te depistezi gandindute la diverse calcule, fiecare chestie are un raspuns.