| VulpeaDinUmbra a întrebat:

Cand te duci sa ti se faca epilare de aia cu laser se poate numai sa iti ia tot absolut sau poate sa iti si lase daca nu vrei sa iti ia absolut tot parul din zona respectiva?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Epilarea cu laser NU este epilare definitiva, doar o mare pacaleala, fiindca dupa 1 an de zile parul va creste la loc si vei continua sa tot dai bani la epilare.

Epilarea cu laser inseamna sa-ti distruga firul de par din radacina, iar ce vrei tu sa-ti lase par nu este optional la laser.
Poti sa alegi ce vrei si unde vrei sa fie epilat daca mergi la un centru cosmetic, care face epilare cu ceara calda, unde o cosmeticiana te epileaza cum doresti tu si numai unde doresti tu.

Ultima varianta si cea mai ieftina: te razi singur acasa cu lama sau cu apartul de ras.

| utilizator03 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu este nicio pacaleala. Este cel mai bun lucru inventat si cea mai buna investitie. Am facut cu ani in urma si mai merge la maxim 2 sedinte pe an.

| Miruna333 a răspuns:

Normal. Este alegerea ta

| LisaJulie a răspuns:

Din ce am auzit nu exista epilare definitiva, decât poate la câteva femei merge dar nu sunt sigura! Parul face parte din corp și e normal sa crească, am înțeles ca este o metoda de epilare definitiva dar nici aia nu funcționează chiar toată viața

| LisaJulie a răspuns (pentru LisaJulie):

Și eu încerc sa caut o metoda de epilare definitiva nu doar pentru mine, totuși am auzit ca dacă faci multe ședințe ai șanse mai mari sa scapi de par dar din nou depinde de organismul femeii

| Madaxo97 a răspuns:

Îți ia părul de unde vrei tu, e alegerea ta, dacă tu nu vrei sa faci epilare pe o anumita zona, nu faci.
Epilarea definitivă nu are efect din prima, părul va mai crește dar mai lent, trebuie sa mergi constant la aceste ședințe pentru rezultate de durată.