| anonim_4396 a întrebat:

Care a fost cel mai infricosator si groaznic cosmar al vostru? Pe care sa vil amintiti.

10 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Cand ma inec.Imi e atat de frica de apa ca ma trezesc cu tensiunea de 14 cu 5 cand eu am normal 11 cu 7. Pot spune ca e ceva mai serios decat o fobie obisnuita

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Aveam un vis, cosmar ce se tot repeta prin copilarie, vroiam sa fug si nu puteam. Pur si simplu parca nu ma ascultau picioarele.De ce fugeam nu stiu, dar aveam sentimentul ca trebuie sa fug, imi era teama.Mereu ma trezeam dupa 5 minute de cosmar vorba aia.Bafta!

| ᵖᵘᶠᶠʸˡᶤᶜᶤᵒᵘˢˢ☠ a răspuns:

Probabil acel in care se facea ca din pereti ieseau tot felul de serpi. Eu eram singura in casa si am mers la vecini dupa ajutoare, era noapte. Am batut exasperata in usa unei vecine, Maria. Cand intr-un final aceasta iese si deschide usa, din casa ei ies iarasi capuri din acelea imense de sarpe, brr. Apoi incep sa iasa serpi din pereti, ciment si de peste tot. Fug afara, fara nicio tinta. Brusc, e zi afara si gasesc o masina. Il opresc pe tipul de la volan si il instiintez de cele intamplate. Ma urc la el in rulota, crezand ca sunt in siguranta si ma gandesc la ai mei. Apoi ma trezesc gafaind, fiind foarte dezorientata. In mare, visul asta l-am avut de cel putin 3 ori, dar asta s-a intamplat acum muuulti ani. Mentionez ca ador filmele de groaza si chestiile sangeroase. Poate de la asta mi se trage. laughing Dar al tau, care e cel mai infricosator cosmar? happy

| NoChanceForUs a răspuns:

Hm...zombie.Imi visam constant rudele moarte si zombie, care veneau noaptea la mine sa ma devoreze.Si eu da-i si fugi pe strada,toti ieseau din case,dar erau cu totii morti, si eu fuga in continuare, alergam de nebun pe sosea si toti dupa mine.Me vs the world, ca de obicei, astea-s cosmarurile generalizate.Deja mi-am facut plan pe unde sa fug noaptea in caz de zombie attack.
Dar mai e si ingopatul de viu,sunt claustrofob(in primul minut),saritul de la inaltimi foarte mari, oameni care vor sa ma omoare cu cutite, rromi care ma fura...si cele mai groaznice cosmaruri sunt cand ma fac de cacao in public sau mi se distruge bicicleta.

| andreeaantonescumaria a răspuns:

Sincer saptamana trecuta am zisat ft urat straight face.

Era vb de sfarsitu lumii straight face visam ca era kutremur si ceru "bubuia" si era negru. Lucreaza subkonstientu acum cred ca =0)) Se apropie 2012 si de aia laughing

Pwp kiss

| Aly_7975 a răspuns:

Visam de multe ori cand eram mica blocuri inalte de pe care cadeam in apa... si ma sufocam. Ma trezeam automat cand ajungeam jos si eram foarte agitata si transpirata. Dar acum nu mai visez... poate mi-am invins frica de inaltime, sau poate de apa.nu stiu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se facea ca eram la intrarea unei pesteri(eu, cateva rude, niste prieteni vechi si cateva grupuri de turisti)si nu aveam ghid.Deodata apare din pestera un tanar(20 si ceva de ani), extrem placut la vedere si care parea parea extrem de "de treaba", care s-a oferit sa ne fie ghid.Am mers noi o perioada si se sting deodata luminile. Aprindem noi ceva si constatam ca acel tip era Lucifer in persoana si ca nu era singur.Am luat-o la sanatoasa, mureau oamenii cu zecile si prin minune lasam totul in urma si ne oprim sa ne tragem sufletul(mai ramaseseram eu, cunoscutii mei si cativa turisti). Toata actiunea parea a fi o reluare(din ceea ce urma eu sa spun):
-Bai fratilor, facem exact aceleasi greseli! Am inceput din nou sa fugim, iesisem din pestera, ne oprim din nou sa ne tragem sufletul.Ne trezim deodata intr-un tramvai in deplasare. Disperati, incercam sa scapam, dar nu exista iesire.Neavand ce face, ne asezam noi pe scaune si asteptam...cand constat ca Lucifer statea chiar langa mine.In timp ce mergeam, tramvaiul trecea pe langa o biserica si eu incepusem sa-mi fac cruce ca disperata(nu ma mai opream)si incercam sa spun in gand Tatal nostru. Iar el, razand:
-Si ce crezi ca poti rezolva cu asta?!? Nebagandu-l in seama, continui pana la un moment dat cand ma opresc din inchinat intr-un mod nefiresc:
-Bai frate, n-are nici-un efect, sa-mi bag...Nu a fost "groaznic", in sensul ca sunt obisnuita cu astfel de vise, dar asta a fost mai profund decat oricare altul si nu am reusit sa adorm decat dupa 5-10 minute de cugetare asupra acestuia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eram agentu' 007; x si ma impuscau unii laughing

| Cristyan99 a răspuns:

Am avut un vis urat dupa ce am urmarit filmul,, saw,,. Deci uite cum incepea: eram in pat dormeam si deodata cineva ma trage de picioare si ma tareste prin podea pana ajuns intr-un scaun eram legat cu lanturi la maini si picioare si era un televizor in fata mea (exact ca in film ) si acolo aparuse fata criminalului cu masca aceea si imi spusese ca trebuie ca ar fi mai bine sa a sinucid singur si dupa s-a stins televizorul si a inceput sa iasa apa din podea ( multaa) pana mi-a ajuns la gat eram tare speriat si am incercat sa scap ma tot zbateam pana a ajuns apa pana sus eu iesisem dar nu mai aveam aer si murisem laughing M-am trezit speriat si dupa m-am culcat la loc si am visat si alte parti tot cu saw dar nu va zic acum tot

| Niki95 a răspuns:

Cel mai urat cosmar al meu a fost ala cand nu mai aveam niciun item pe Metin laughing))