| crisi20 a întrebat:

Care a fost la creanga, spiru sau sincai cum a fost cum sunt profesori, cum e colectivul.

Răspuns Câştigător
| Demoiselle a răspuns:

Banuiesc ca sunt licee din Bucuresti...Eu nu sunt din Bucuresti dar nu ma pot abtine sa nu zic ceva: daca as sta in capitala as merge la Ghe Lazar. M-am indragostit de liceul asta de cand am citit cartea lui Bajenaru "Cismigiu et Co". Doamne ce mi-a placut:X... Dar aberez cu siguranta! Doar daca as trai in secolul trecut as putea simtii admosfera de liceu descrisa in carte.Astazi, nu pot decat sa fiu total dezamagita de invatamantul romanesc, sunt un cobai dezorientat.
Asa...in legatura cu liceul, du-te la cel mai bun(si daca iti trece prin cap ideea ca nu o sa faci fata: e mult mai bine sa fii mediocra printre cei buni, decat buna printre mediocrii).
Sunt sigura ca o sa te integrezi usor oriunde ai merge!big grin Bafta daca esti a8a!