| Marijuanaro a întrebat:

Care are sa-mi dea cat mai multe statusurilove struck?, pe mess big grin
Funda pentru cele mai >multebig grin

Răspuns Câştigător
| aиdяaaa●• a răspuns:

Chiar de-ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme, tot as glumi! Pentru ca stii, viata e grea si lumea e rea. Cum as putea sa rezist,daca nu m-as purta asa?!
Am pornit la drum pur precum lumina. Un copil cu scantei in ochi care nu stia ce-nseamna vina cautand iubirea si stima.Si cum nu stiam sa lovesc, viata m-a lovit prima.
Totul trece, asa se spune, dar nimic nu trece fara sa lase urme !
Ea a fost mereu langa mine cand restul m-au lasat!Si a fost mereu cand toti pe la spate m-au acuzat!
Ea m-a ajutat incet incet sa devin ce sunt acumSi tot ea mi-a aratat care este cel mai bun drum.
Mandria ti-a ramas cea mai mare avere,zambeste-n fata raului si nu va avea nicio putere.
Zambeste, chiar daca ai sa cazi, chiar daca soarele apune si azi.
Lumea asta te distruge, te induce in eroare, fura tot si apoi fuge, te raneste si te doare!
Dacã-ţi atingi propriile ţeluri, vei gãsi prieteni falşi şi duşmani adevãraţi. Nu are importanţã, tu realizeazã-le.
Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare.
Ce mi-a placut odata imi place intotdeauna, pentru ca optiunea mea este motivata. Fie ca urasc, fie ca iubesc stiu clar de ce...
Ca indragostitii la inceput, iti aduci aminte cum era ? Inca de cand ne-am cunoscut, loc de cuvinte nu era .
Mi-am readus la loc zambetul pe care odata il credeam pierdut !
Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu .
Un pesimist este cineva care, atunci când trebuie să aleagă dintre două rele, le alege pe amândouă.
Atunci cand crezi ca totul in viata e pustiu, inchide ochii, asculta bataia vantului ...
Incearca sa razi si tu de viata, nu lasa numai viata sa rada de tine.
Traieste in asa fel incat sa nu ti se observe prezenta, dar cand pleci din locul in care ai trait, sa ti se simta lipsa.
Si daca dragoste nu e, parca e bine, dormi linistit chiar daca o iei prin 5 masini straine, tine de tine pe unde umbli si cu cine.
Si ce usor e sa zambesti, cand ai incredere-n ceea ce esti .
Si maine e o zi...si maine voi zambi. Chiar daca mi-e greu.Voi zambi mereu.
De-ai privi adânc în ochii mei ai vedea ce-nsemni pentru mine. As renunta la toate pentru noi, nu pentru iubire.
Intotdeauna pregatita pentru raul care vine, intotdeauna fericita daca treaba merge bine.
Mereu cu zambetul pe buze, nu se streseaza, nu prea o intereseaza ce urmeaza.
Si poti sa-mi iei ce vrei cand am langa mine toti prietenii mei.
Toti avem probleme, conteaza cum le facem fata, nu le da prea multa importanta, n-ai decat o viata.
Multi cred ca pot gandi pentru noi. Dar noi nu inseamna mai multi. Noi inseamna doar 2 .
Nu ma crezi in stare? Nici o problema, nu ma cred nici eu! De aia fereste-te de ziua in care o sa prind tupeu!
Lumea vorbeste prostii ca sa te schimbe si te minte, numai tu poti vedea si dincolo de cuvinte.
Durerea te-a maturizat, te-a pus pe gânduri. Te-a învățat să citești printre zâmbete și rânduri.Ștergi o lacrimă dar nu poți să ștergi amintiri.
Cautã acea persoanã care sã te facã sã zâmbesti ...e suficient un zâmbet ca sã se facã luminã într-o zi întunecatã!
Atata timp cat nu incetezi sa urci, treptele nu se vor termina; sub pasii tai care urca, ele se vor inmulti la nesfarsit!
Nu mai sunt ca la-nceput si asta te doare cel mai mult.
Cu timpul înțelegi că doar cel care e capabil să te iubească cu defectele tale, fără a pretinde să te schimbe, îți poate aduce toată fericirea pe care ți-o dorești
Și stând în fața ta mă străduiesc să nu clipesc, ca nu cumva o lacrimă să îmi curgă încet pe obraz, ca nu cumva să vezi că sunt la necaz.
Buna!Te poti simti singur, trist, dar niciodata invins. Poti pierde, poti gresi, poti suferi, dar nu te gandi sa abandonezi. Priveste viata cu ochi de invingator si ai sa vezi cat e de frumoasa

În iubire nu există mai mult sau mai puţin. Energia se întemeiază pe iubire, dar iubirii nu-i poţi porunci.
Am invatat ca nu conteaza CE ai in viata, ci pe CINE ai...Iubeste-ma cand o merit cel mai putin...Atunci am nevoie cel mai mult!
I love you.I love you...I love you...This withouth any other words
Love is an element of nature full of imagination
Love is like the wind you can`t see it but you can feel it
Spui ca adori si ca iubesti, dar nu stii sa pretuiesti.
Astăzi eu îţi mulţumesc,ai tot ce îmi doresc,imi faci frumoase zilele,nopţile ! Astăzi ai iubirea mea,nu te voi lăsa,tu mi-ai promis cândva că vom fi mereu aşa!
Nu o lasa sa plece , stii ca e singura kre te intelege!
Desi am trecut prin multe suntem inca *PRIETENE* pentru ca nu pOti sa cazi cand tii pe cineva de *MANA*!Te iubesclove struck!
Prietenia nu tine de moda,nu e ceva ce se poarta doar sezonul acesta.nu se cumpara si nu se vinde,este insa cea mai buna investitie in aceasta viata!
Cand prietenii sunt cei adevarati, ei reprezinta cel mai sigur lucru din lume.
Un prieten este cineva care te stie pe dinafara si inca-i mai place ce vede.
Prietenia se masoara doar in amintiri,voie buna,liniste si iubire...
Prietenul adevarat iubeste oricand ! Si in nenorocire devine ca un frate !
Prietenia este tipul de dragoste pe care ne inchipuim ca o traiesc ingerii!
Cand un pictor orb va picta sunetul unei petale de trandafir cazand pe o podea de cristal atunci inseamna ca te va iubi mai mult decat mine

4 răspunsuri:
| ELD a răspuns:

starTelefonul il strang Cu obsesie in mana Nu stiu cum sa fac sa te sun Dar simt ca totul e degeaba Este fara rost Si stiu ca ziua asta Imi va merge prost

starTe poti simti singur, trist, dar niciodata invins. Poti pierde, poti gresi, poti suferi, dar nu te gandi sa abandonezi. Priveste viata cu ochi de invingator si ai sa vezi cat e de frumoasa!

[ nu`s ][ wave` ]niciodata nu e prea tarziu`! toate trebuie` sa le`ncerci, incearca`le pe viu! cand t0ti prefacutii se prefac ca` stiu. ridica doar degetu` mijlociu`?!

*)Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schiteze un zambet atunci cand esti trist."

starMultumesc Lui Dumnezeu pentru fiecare moment In care am ras sau am plans, mi-e indifferent Constient ca fiecare hop... e o incercare Si fiecare reusita un raspuns la o intrebare!''

starorice femeie are langa ea barbatul care si-l doreste. dar numai o femeie inteligenta are langa ea barbatul pe care altele si-l dorescwinking

star. invat sa plang fara lacrimi, sa admir cu maska indiferentei pe chip, sa sufar razand de fericire, am oferit dragoste acolo unde trebuia sa ofer indiferenta!

starLe pui conditzii, la toti care t vor
Uita-te dar nu atinge, si uite-asa tu ii omori
Fermecator, ai un zambet criminal
Si fundu' ala ar trebui sa fie ILEGAl
Este extraordinar mersu' ala intepat
Iese din normal mersu' ala elegant
Stii prea bine, la tot ce ma refer
Graviteaza toti in juru tau fara vreun reper
Ash vrea sa-ti cer, sincer un autograf
Semneaza, Domnïshoara care te-a dat peste cap!

*)nu exista replica atat de usturatoare ca dispretul tacut, SMYLE...chiar dk uneori, inima iti moarenu exista replica atat de usturatoare ca dispretul tacut, SMYLE...chiar dk uneori, inima iti moare

starAi reaprins in mine spiritul de luptator
O simpla atingere si simt ca sunt nemuritor
O singura scanteie si-am luat foc instantaneu
Te voi pretuii mereu ca pe o piesa de muzeu
Chiar daca eu nu`ti dau de inteles cat de mult tin la tine
Parca secundele sunt ore...cand nu esti langa mine
Orele sunt zile, zilele sunt saptamani
Timpul nu`si mai are rostul, eu nu mai am forta in maini
Suntem stapani pe propria soarta, intram amandoi pe poarta
Pasim usor pe nori, trecem prin stari, parca e prima data
Cu sarutari fierbinti in zori de zi ne trezim unul pe altul
Si`mi vine greu cand tu nu esti sa vad ca iar imi e gol patul
Te plimbi mereu prin mintea mea, poate de`aia ma port ciudat
Mai toti mi-au spus pana acum ca sunt putin distrat
Nu vad nimic in jurul meu, te vad pe tine peste tot
Sunt dependent, iar pentru mine tu esti singurul antidot

starEsti cel mai frumos lucru ce l-am avut vreodata
As vrea sa ramenem asa, sa nu ne certam niciodata
Sper sa fie asa, exact cum zic eu,
Ca daca nu o sa ma supar pe Dumnezeu
Nu ne certam niciodata si-ti spun ca te iubesc
Tu esti cea care ma face tot timpul s-o doresc
Parte din inima si sufletul meu
Tu vei reprezenta toata viata mereu
Pentru noi doi banii n-au fost o valoare
Sa stii ca te iubesc din suflet, oare
Dumnezeu mi te-a trimis in fata?
Ca daca da ii dau a mea viata
Cum te porti, cum arati si cum razi tu la mine
Zambetul tau imi da fiori si asta o stii bine
Iubito, insa cu tine tot e ca un vis
Si atunci cand vorbesc cu tine ma simt ca-n paradis
Eu n-am avut parte pana acum de cineva ca tine
Lumea asta pentru mine se transforma in bine
Cu toate astea tu stii cel mai bine
Ca orice as face eu vin tot la tine
Orice s-ar intampla eu pe tine te iubesc
Tu esti femeia mea si fara tine innebunesc
Cand ne trezim sa te simt langa mine
Si cand te lauzi, sa te lauzi doar cu mine
startotul trece... asa se spune. dar nimic nu trece fara sa lase urme sad!"

starEa a fost mereu langa mine cand restul m-au lasat
Si a fost mereu cand toti pe la spate m-au acuzat
Ea m-a ajutat incet incet sa devin ce sunt acum
Si tot ea mi-a aratat care este cel mai bun drumlove struck

starZambeste chiar daca ai sa cazi Chiar daca soarele apune si azi

Lumea asta te distruge, Te induce in eroare, Fura tot si apoi fuge, Te raneste si te doare!

[♥]Dacaa`sunt subiect d Barfa`Tu cretinoo esti oo tarfa`[♥"

sper sa-ti placa happy

| ELD a răspuns:

Multe barfe... multe tarfe. asa-i viata cand te`apuk greata... daca vrei iti dau eu un subiect de barfa. viata`i cea mai scumpa tarfa.

StOoP! Gata-Gata, nu vreaU sa ma fUre altu`no talking fura.ma` tu ca`| maI binebatting eyelashes, ca sh m|e |m` conv|ne blushing

As fi vrut sa te pastrez in inima…nu ma meritai iubire…uita`ma!;-j

uita de tot, uita de lume de sentimente de soapte la ureche fii rece nu le lasa pe ele sa te intunece oh go on

"lumea spune ca nu poti zbura. e o minciuna, nu crede in ea! day dreaming

Stiu ca vreau iluzii dar nu-mi pasa, Daca sunt fericita nu conteaza."!

dar indiferent de ce va fi, nu uita sa fi doar ce vrei tu sa fi."

"Fi parsiva atunci cand crezi ca lumea te iubeste. Invata sa intorci spatele cand nu esti pretuita. Invata sa stii sa te faci respectata, chiar daca nu toata lumea te inghite.winking

"Ce mi-a placut odata imi place intotdeauna, pentru ca optiunea mea este motivata.Fie ca urasc, fie ca iubesc stiu clar de ce...

Lady, stai chill! Ei vor ceva serios, le'ai dat tot ce le'a trebuit si i'ai intors pe dos. happy"

Si cand te suna o arzi gen:"Ce pot sa mai fac stapane? " Si maine tu inca speri sa va impacatzi. E ca un drog si nu numai tu te'ai intoxicat.batting eyelashes

De doru cu`i si de`al cu`i drag? Tu o sa mai sari din pat Sa m`a astepti in prag cand la usa ta eu bat?"

aici sunt si voi ramane nu mai pentru tine

SenZatsSia`e uniCaa`, do0za dE risSc e miCca`. ViCiul meu impliCaa`doar placeRe si DependEntsSa psihiCaa`love struck

N`am iubit p nimeni cu atata dor. si de-a fost ceva. a fost trecator.

Si o sa fie bine` chiar daca mai avem probleme`. iti`spun stai linistit`. `. ca multe vin si trec chiar`daca raman`semne`. orice`semn se vindeca`dupa o vreme`! [love struck]

x You`re my favourite drog; x show me real love; x"

"; x inima ta` daca ar spune ceva... sufletul meu stii ca te`ar asculta; x"

| chryss a răspuns:

"Am pus suflet in cateva momente straight face...De azi spun STOP Sentimentewinking Deci din nou cum am fStlaughing fata buna nare rostwinkingkiss"

O sa te gandesti cateodata la mine, o sa-ti aduci aminte de ce ziceam sau faceam si. O sa ai un zambet in coltul gurii. E suficient!happy"

El: "…Ţie îţi trebuie un iubit mai ca mine aşa…"
Eu: "…Aaa.Ok.Cunoşti vreunul?"

"…Dacă aş şti că asta ar fi ultima oară când te voi vedea ieşind pe uşă, ţi-aş da o îmbrăţişare, un sărut şi te-aş chema înapoi să-ţi dau mai multe…"

"Un om nu este distrus atunci cind este invins; e distrus atunci cind renunta..."

"I wish I was Barbie. she has everything."

"... Good girls are found in every corner of the Earth. BUT unfourtunately the Earth is round..."

Orice baiat merita o a doua sansa... evident cu o alta fata●๋๋°

Azi nu`ti mai ramane decat sa-o privesti...pentru ca ieri ai pierdut! ""

Intre doua nu te ploua stiu e adevarat.nu am ce iti face tie`ti place asa te crezi barbat.stiu ca e plina de figuri si ai sa ti`o furi cu ea. e mai bine asa, ramai la ea

Daca urasti pe cineva, urasti ceva din acea persoana care face parte din tine. Ceea ce nu face parte din noi nu ne deranjeaza

Se privesc. dorindu`se la nersfarshit. da` totu` o sa ramana ashea. pentru ca, desi motivatsia exista. orgoliu` e mai puternic

Vreau sa te fac sa ma vrei! Sa ma privesti! Sa ma atingi! Sa nu poti trai fara suflarea mea! Dragule... durerea ta e placerea mea!:X

Life isn’t about waiting for the storm to pass, it’s about learning to dance in the rain… [love struck]

"Ce mi-a placut odata imi place intotdeauna, pentru ca optiunea mea este motivata.Fie ca urasc, fie ca iubesc stiu clar de ce!"

Mi-e greu sa te cred, pentru ca atunci cand am crezut, am cazut. Stiu ca scopul tau nu este sa ma ranesti. Dar la fel de bine stiu ca o vei face...

Mi-ar fi placut ca atunci cand ai hotarat ca trebuie sa te reintorci in viata mea pentru a mia oara si atunci cand eu am hotarat cu ochii deschisi ca e in ordine sa o faci, sa nu o fi facut.

". de ce sa-ti vorbesc?>de ce sa te cunosc? nu are rost, toti sunteti l fel.hee hee... d ce sa te caut eu, cand o poti face tuh!/

"``Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile``:X

| vortex12 a răspuns:

Http://absurd.ro/statusuri-funny.html
Sunt ceva, sa nu te plictisesti citind