| Maddylicius a întrebat:

Care credeti ca e cea mai eficienta metoda de epilare a mustatii la fete : cu ceara sau cu benzi?

big grin

Răspuns Câştigător
| StarChild17 a răspuns:

Eu una ma fac cu ceara... sincer nu imi creste foarte repede... cu benzi nu am incercat. parerea mea este ca ar trebui sa te faci cu ceara. Fundita?:*

8 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Cu benzi, evident! --- benzile se pot taia cu foarfeca si au aplicata pe ele o pelicula subtire de ceara care, incalzita usor cu bricheta, se aplica peste zona ce urmeaza a fi epilata.

| ddanaraluca a răspuns:

Eu zic ca cu ceara, mi se pare o metoda mult mai eficinetawinking

| aalwayss a răspuns:

Benzi big grin

| Xpert a răspuns:

Parerea mea este ca metoda cea mai buna este metoda care nu doare ...deci cu ceara cred ca e mai bine!
numai bine!

| deux a răspuns:

Benzile nu smulg chiar toate firele de par, insa restul neepilate le poti smulge cu penseta, insa ceara e mult mai eficienta deoarece ceara in timp v-a rarii mustata si o va face sa creasca mai greu.Intervalul este la 3-4 saptamana, depinde.

| Tormentor a răspuns:

Cea mai eficenta metoda eu zic ca este cu ceara

| vOdK a răspuns:

Cu gillette 5winking am incercat euwinking

| ghicaiulia11 a răspuns:

Cu ceara