| TheSupreme a întrebat:

Care credeti ca e cel mai mare defect al omului?

-Nepasarea
-Lacomia
-Mandria
-Orgoliul
-Invidia
-Absurditatea
-Prostia
-Rautatea (ma refer la dorinta unui om de a face rau fara vreun motiv intemeiat)

?

Răspuns Câştigător
| AnneMarri a răspuns:

Cred că invidia.
Dacă eşti invidios o să devi lacom, n-o să-ţi mai pese de ceilalţi, o să-ţi hrăneşti mândria şi orgoliul până o să devi prost şi absurd; sfârşind în cele din urmă un om rău.

3 răspunsuri:
| TheFeeye a răspuns:

Lacomia, cred ca toate pornesc de aici.

| ????????ss a răspuns:

Prostia...pentru ca in prostie se incadreaza si celelalte defecte

| Julieღ a răspuns:

Cred ca Ambitia... cum zicea Daddy Yankee in melodia "Somos de calle" - La ambicion es el primer paso a la traicion. Si de la ambitie deriva dupa aceea ce ai scris tu mai sus. happy