| anonim_4396 a întrebat:

Care credeti ca este varsta potrivita pentru primul iubt/prieten si pentru inceperea vietii >sexuale:happy

10 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Primul prieten dupa 14 ani, iubit 16 ani, iar pentru inceperea vietii sexuale e bine dupa 19 ani.

auran
| auran a răspuns:

De fapt ce-ti doresti? un prieten, un iubit, sau sa faci sex?
dupa parerea mea, ordinea ar fi urmatoarea: 14/16/18

| Mo a răspuns:

Eu primul iubit l-am avut la varsta de 14 ani.Nu stiu daca este devreme sa tarziu, dar daca asa am simtit...nu poti sa-i spui inimii pe cine si cand sa iubeasca, nu?
Oricum, intr-un fel simti dragostea la 14 ani, la 18 ani si in alt fel la 30!

| yoannah a răspuns:

Dupa PAREREA MEA:
-un ubit de la 13 ani in sus
-primul contact sexual dupa 18 anitongue

| Barajag a răspuns:

In ziua de azi nu mai conteaza varsta,,:d

| iiirrriiisss a răspuns:

In momentul in care ai sa te simti pregatita.

| lady love a răspuns:

Varsta potrivita pntru iubit/prieten/inceperea vietii sexuale e atunci cand simti u asta si cand te simti pregatita.winkingtake it easywinking:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Doamne ce e si cu dragostea asta. daca-ti spun ca eram la gradinita si eram indragostit, ma crezi? si sufeream ca fata respectiva nu ma baga in seama, si se juca dar cu alti copii. dar varsta potrivita? cand crezi ca esti pregatit. ce dragostea te intreaba?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dupa parerea mea... un prieten/iubit [cum doriti] este normal sa'l ai de la 13 ani in sushappy. oricum nu poti spune inimii cand si pe cine sa iubeasca happy... iar viata sexuala parerea mea.happy. dupa 15 ani e okwinking

| onix a răspuns:

Nu e o varsta faci tu cum vrei... e alegerea ta nu putem noi sa iti spunem asta daca eu am avut primul iubit la 12 ani nu inseamna ca si tu trebuie sa facci asta